μια βοηθεια απο εσασ που εχετε εμπειρια στα ηλεκτρονικα ρε π

Πληροφορίες και συζητήσεις για μηχανές αναζητήσεις χρυσού
HOYLIO
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Δευ 21 Απρ 2014, 08:59
Χρόνια εμπειρίας: 0-1 χρόνια
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Ηλικία: 54

μια βοηθεια απο εσασ που εχετε εμπειρια στα ηλεκτρονικα ρε π

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από HOYLIO » Κυρ 03 Μάιος 2015, 09:36

εχω ενα garret 250.χωρισ να το βασανισω μου εβγαλε προβλημα.οταν παταω το pintpointer που εχει για εντοπισμο στοχου αυτο τρεμοπαιζει την οθονη και κανει ηχο διακεκομενο.το ανοιξα και ειδα οτι ειχε πολυ αμμο απο τισ παραλιεσ που γυρναω.το καθαρισα με μπατονετα.και το φυσηξα και με το στομα.το ξαναεκεισα και παλι μου κανει τα ιδια.προφανωσ πρεπει να εχει μπει αμμο μεσα στα κυκλωματα και τα βραχυκυκλωνει.αυτο το κανει μονο οταν παταω το pintpointer.το ολο υπολοιπο συστημα δουλευει αψογα.καμμια γνωμη απο εσασ τουσ ειδικουσ ρε παιδια που ασχολεισται με τετοια.μην τραβηχτω για σερβισ γιατι δεν υπαρχει σαλιο.απο οτι βλεπω το μηχανημα μολισ παταω το pint pointer αναβοσβηνει η οθονη και κανει διακεκομενουσ ηχουσ.λεσ να φταιει το κυκλωμα του πηνιου?ενω οταν δεν το παταω το pint pointer λειτουργει κανονικα.μηπωσ εχει κανενα κοκο αμμο μικρο που εχει μπει στο κουμπι και το βραχυκυκλωνει την στιγμη που το παταω?



Άβαταρ μέλους
panosgk
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιαν 2014, 18:15
Χρόνια εμπειρίας: 3-5 χρονια
Ηλικία: 39

Re: μια βοηθεια απο εσασ που εχετε εμπειρια στα ηλεκτρονικα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosgk » Σάβ 30 Μάιος 2015, 13:54

δοκίμασε καινούργιες μπαταρίες,καθάρισε την πλακέτα με ένα πινελάκι και έλεγξε το πηνίο αν είναι καθαρό και σωστά συνδεμένο,αν δεν γίνει τίποτα μ αυτά έχει πρόβλημα η πλακέτα.

Απάντηση