Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Πληροφορίες και συζητήσεις για πρακτικές μεθόδους και ιδιοκατασκευές αναζήτησης χρυσού
TOTTHS
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιαν 2012, 23:56

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TOTTHS » Τρί 20 Μαρ 2012, 00:39

φιλε ατις την χρυσοπετρα την απορρίπτεις.καταρχήν σου εύχομαι καλή ανάρρωση από το τροχαίο όλα τα μέταλλα τα κάνης διαχωρισμό δεν λέω για καινούρια θαμμένα σε ενα δοκιμαστήριο μπορείς να τα ξεχωρίσεις αν ναι είσαι ακτύπητος..



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τρί 20 Μαρ 2012, 01:59

Μπορώ και βρίσκω μόνο τα σχεδόν δέκα αντικείμενα που άλλο λιγότερο και άλλο πιο έντονα κ.λ.π. ερεθίζουν τα χέρια μου από μακριά ή κοντά.Έτσι όσο αφορά τα μέταλλα βρίσκω μόνο το χαλκό,το χρυσό και κάπως το σίδερο που είναι πιο ασθενή του τα ερεθίσματα.Άλλα μέταλλα από αυτά τα τρία δεν μπορώ να τα βρω με τίποτε γιατί δεν ερεθίζουν τα χέρια μου.Τα τρία μέταλλα που προανέφερα δεν τα μπερδεύω σχεδόν ποτέ μεταξύ τους είτε είναι σε δοκιμαστήριο είτε στη φύση, είτε παλιά θαμμένα είτε νέα.Τις δήθεν χρυσόπετρες που πιάνουν τα μηχανήματα και οι πιο πολλοί άλλοι ραβδοσκόποι ενώ δεν έχουν χρυσό επάνω τους δεν τις πιάνω.Όταν όμως τύχει να έχουν κομμάτια χρυσού επάνω τους ναι τις πιάνω και ειναι κάποιες φορές που τις καταλαβαίνω αλλά και κάποιες που δεν τις καταλαβαίνω,Για παράδειγμα την περίπτωση που σας έδωσα στη Λειβαδιά και κατάλαβα ξεκάθαρα στα χέρια μου από τα ερεθίσματα πως είναι λίρες αποκλείεται να είναι χρυσόπετρες.
Ait Ραβδοσκοπία

TOTTHS
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιαν 2012, 23:56

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TOTTHS » Πέμ 05 Απρ 2012, 19:30

Θα ήθελα να συνχαρο τον ραβδοσκοπο αιτ για τον εντοπισμό χώρου δοκιμαστηρίου από μακριά εντόπισε τον χώρο και από κοντά τον εντοπισμό του χαλκού στον χώρο, σου εύχομαι και καλύτερα αιτ πιστεύω στης ικανότητες που έχεις όλοι όση περάσαν από εκεί εχουν αποκλείσει αρκετή σου εύχομαι καλές δουλείες!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 05 Απρ 2012, 20:13

TOTTHS έγραψε:Θα ήθελα να συνχαρο τον ραβδοσκοπο αιτ για τον εντοπισμό χώρου δοκιμαστηρίου από μακριά εντόπισε τον χώρο και από κοντά τον εντοπισμό του χαλκού στον χώρο, σου εύχομαι και καλύτερα αιτ πιστεύω στης ικανότητες που έχεις όλοι όση περάσαν από εκεί εχουν αποκλείσει αρκετή σου εύχομαι καλές δουλείες!!!!!!!!!!!!!!!
Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε ΤΟΤΤΗS για τα καλά σου λόγια και τις ευχές! Και περισσότερο γιατί το κάνεις μόλις που γνωριστήκαμε μετά την πρώτη μας συνάντηση. Επιπλέον είναι μια ακόμη επιβεβαίωση και απάντηση σε όσους χωρίς να με έχουν γνωρίσει καν αμφισβητούν τις ικανοτητές μου. Ευχαριστώ και πάλι και σου εύχομαι επίσης καλές δουλειές και επιτυχίες!!!!!
Ait Ραβδοσκοπία

dimis
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ 05 Απρ 2012, 20:27

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimis » Πέμ 05 Απρ 2012, 22:12

ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε το υλικο ειναι κατασκευασμενες οι ραβδοι??? ειναι μπρουτζος η χαλκος?????

Κλειδωμένο