Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπία

Πληροφορίες και συζητήσεις για πρακτικές μεθόδους και ιδιοκατασκευές αναζήτησης χρυσού
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Κυρ 13 Μάιος 2012, 23:34

Βαρέθηκα να διαβάζω κάποιες αλχημείες κατά τη γνώμη μου από καθηγητή πιθανόν Πανεπιστημιακό στα ηλεκτρονικά (όπως αφήνει να εννοηθεί) για μια βέργα που σε κάνει (άγνωστο πότε) δεινό ραβδοσκόπο με χίλιες μύριες επιστημοτυμπανοκρουσίες.. Το αστείο θα ήταν αν όντως δούλευε, αλλά βέβαια που ξέρεις ποτέ μην λες ποτέ…. Τέλος πάντων τα όσα αναλύει για τη διαφορετική συμπεριφορά των μετάλλων δεν ισχύουν για τους πραγματικούς φυσικούς ραβδοσκόπους και ως εκ τούτου ούτε στη Ραβδοσκοπία… Μπορώ σε κοινή θέα να επιδείξω σε ΤΥΧΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ το εξής: Θα μου θέσετε στη γη και θα σκεπάσετε με χώμα σε τρία διαφορετικά σημεία χαλκό, χρυσή λίρα, χρυσό κόσμημα και θα κληθώ με ένα πέρασμά μου με δυο βέργες μια σε κάθε χέρι, χωρίς να φέρω τίποτε άλλο μαζί μου να βρω και να πω διαχωρίζοντας με τα χέρια μου που είναι ο χαλκός που η λίρα και που το κόσμημα. Τη δεύτερη φορά θα μου αλλάξετε τις θέσεις και θα περάσω με άλλου είδους μεταλλικές δύο βέργες στα χέρια μου.. Το ίδιο και την Τρίτη φορά.. Αν και τις τρεις φορές με διαφορετικών ειδών μεταλλικές βέργες διαχωρίσω με τις ικανότητες που έχω στα χέρια μου σωστά τα τρία αντικείμενα που προτείνω (αν και μπορώ να ξεχωρίσω ταυτόχρονα και άλλα έξι γιατί εννέα αντικείμενα γίνονται αντιληπτά στα χέρια μου και κανένα άλλο) να μάθουν πλέον στα πανεπιστήμια τι συμβαίνει όσες επιστημονικές δικαιολογίες και αν τυχόν επικαλεσθούν που δεν τα δέχονται… Η πράξη δεν διαψεύδεται και καλόν θα ήταν να πεισθούν κάποτε πως υπάρχει ραβδοσκοπία ως επίσης και τη σωστή της διάσταση.



TEO
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος 2011, 19:29
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ
Ηλικία: 55

Re: Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TEO » Δευ 14 Μάιος 2012, 14:49

Το οτι εσυ εισαι καλος ραβδοσκοπος,κατι το οποιο δεν αμφισβητο,δε συμαινει πως καποιος αλλος δεν μπορει να φτιαξει ενα ραβδοσκοπικο μηχανημα.Αμφισβυτης ολα τα ραβδοσκοπικα μηχανηματα η μονο αυτο για το οποιο μιλας?

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 14 Μάιος 2012, 22:42

Φίλε Θόδωρε σε ευχαριστώ για τα λόγια σου..Δεν αμφισβητώ όλα τα μηχανήματα παρά μια συγκεκριμένη βέργα η οποία παρουσιάστηκε στο ίντερνετ τόσο θεωρητικά όσο και σχεδιαστικά πλήρως με κάθε λεπτομέρια..Θεωρητικά την αμφισβητώ και βάσιμα με όσα γνωρίζω. Δεν θα το ανέφερα αν δεν προέρχονταν από Πανεπιστημιακό γιατί αν έχω έστω και λίγο δίκιο με όσα επικαλούμαι θα πρέπει κάποτε επιτέλους η επιστήμη να δει το θέμα αυτό από κάθε άποψη και διάσταση για να το εξαντλήσει, κατανοήσει και εξηγήσει σωστά.

TEO
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος 2011, 19:29
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ
Ηλικία: 55

Re: Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TEO » Τρί 15 Μάιος 2012, 13:53

Επειδη δεν καταλαβα εξηγησε μου σε παρακαλω, γνωριζεις τον κατασκευαστη και τον αμφισβητης?εχεις παρει στα χερια σου το μηχανημα και διαπιστωσες οτι δεν δουλευει?κυκλοφορει στο εμποριο και μπορουμε να το δουμε σε καποιο καταστημα?Με λιγα λογια τεκμηριωσε την αποψη σου με επειχηριματα για να καταλαβουμε και εμεις τι γινετε.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τρί 15 Μάιος 2012, 20:07

Θόδωρε δεν καταλαβαίνω με τη σειρά μου γιατί ρωτάς όλα τούτα και που αποσκοπούν αφού τα περισσότερα τα ξαναρώτησες και απάντησα. Αμα ήθελα να πω αν από τα αποτελέσματα που φέρουν λειτουργούν καλά ή όχι τα ραβδοσκοπικά κ.λ.π. μηχανήματα ως και να αναφέρω μεμονωμένα μια μάρκα θα το είχα ήδη κάνει..Άλλωστε δεν υπάρχει λόγος αφού οι πιο πολλοί γνωρίζουν αν μπορούν να βρούνε θησαυρούς ή όχι τα μηχανήματα που ρωτάς ή και αυτό που αναφέρω ο ίδιος...Το σχόλιο μου απευθύνονταν στην επιστήμη και στον επιστήμονα (που αφιέρωσε τη ζωή του να βρει αυτή τη ραβδοσκοπική βέργα έστω και αν έκανε 20 χρόνια να τη μάθει έστω και αν ξαφνικά ενσωμάτωσε μια πρόσφατη τυχαία αλλαγή φίλου να την καλυτερεύσει μετά από τόσα χρόνια) να δει και κάτι ίσως πέρα από όσα γνωρίζει αν φυσικά αληθεύουν όσα ισχυρίζομαι ως και ότι δεν ειδοποιούμαι καθόλου από έλξεις ή απωθήσεις των βεργών μην τυχόν και δώσει κάτι ακόμη καλύτερο από ότι σας έδωσε και τον τιμά από τη στιγμή και μόνο που σας το έδωσε.

Απάντηση