Τι ενδιαφέρει τους χρυσοθήρες;;

Σοβαρές συζητήσεις για σοβαρά και μη θέματα!
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Τι ενδιαφέρει τους χρυσοθήρες;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Παρ 23 Δεκ 2011, 15:46

[4650]Όσα ακολουθούν είναι προσωπικές μου απόψεις:
Οι χρυσοθήρες χωρίζονται σε πεπειραμένους και άπειρους.Τους άπειρους πρωταρχικά ενδιαφέρει ο τρόπος ραβδοσκοπίας τόσο με μηχανήματα τοπικά ή ραβδοσκοπικά, όσο και με λαβές-βέργες, βέργες, ξύλο, εκκρεμές,φυσική ραβδοσκοπία κ.λ.π. Εδώ συμπίπτουν τα ενδιαφέροντά τους με των πεπειραμένων για ενημέρωση σε νέες απόψεις πάνω στα προαναφερόμενα (δηλαδή μηχανήματα ή άλλες μεθόδους ραβδοσκοπίας).Έτσι οι στήλες που θα έπρεπε να προηγούνται έναντι όλων των άλλων σε κάποιο του είδους Σάϊτ, είναι αυτά ακριβώς τα θέματα, μα με σωστούς όμως εύστοχους και όχι με πολλούς τίτλους..Άλλο επίσης σημαντικό θέμα που ενδιαφέρει όλους τους χρυσοθήρες, είναι τα πιθανά σημεία που ενδεχομένως υπάρχουν χαμένοι θησαυροί αφ΄ενός σε Ελλάδα ως και σε εξωτερικό.Έτσι θα έπρεπε με εύστοχους τίτλους να ακολουθήσουν στη σειρά τα θέματα αυτά.Στη συνέχεια τα θέματα ερωτήσεων για επίλυση άγνοιών και αλληλοβοήθειας με τις γνώσεις και εμπειρίες τους ή ακόμη και τυχόν συνεργασίες...ως και θέματα σημαδιών.Κατόπιν οι ιστορίες για θησαυρούς κάθε εποχής..Τέλος να υπάρχει ελευθερία διατύπωσης για να προβάλουν το εγώ τους που έχουν ανάγκη οι πιο πολλοί και θέλουν επαφή με άλλα άτομα με το ίδιο χόμπυ, αλλά όχι όμως με ασυδωσία που για το εγώ μας να μειώνουμε χυδαία τους συνομιλητές μας.Αυτές ήταν πολύ περιληπτικά κάποιες από τις πιο κύριες απόψεις μου και καλό θα ήταν να γράψουν και άλλοι τις απόψεις τους εδώ για το ίδιο θέμα...


Ait Ραβδοσκοπία

Άβαταρ μέλους
Admin
Πρόεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Πέμ 28 Ιαν 2010, 21:12
Χρόνια εμπειρίας: 3-5 χρονια
Τοποθεσία: ΧΙΟΝΑΤΑ

Re: Τι ενδιαφέρει τους χρυσοθήρες;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Admin » Παρ 23 Δεκ 2011, 16:11

Το φόρουμ είναι ανοιχτό σε όλους όσους θέλουν να συζητήσουν κόσμια, να κρίνουν,αλλά κυρίως να κριθούν η ίδιοι πρώτα και πάντα στα επιτρεπτά όρια χωρίς να προσβάλουμε κανέναν και χωρίς να χαρακτηρίζουμε κανέναν.


Κάντε εδώ τις προτάσεις σας για το φόρουμ νέες ιδέες πάντα δεκτές.
>>>>>Χρυσοθήρες το επίσημο κανάλι (ΕΓΓΡΑΦΗ)<<<<<
Πως ανεβάζουμε φωτογραφίες
Πως ανεβάζουμε βίντεο από το Youtube

Σωκράτης:
«Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα» (ένα ξέρω ότι δεν ξέρω τίποτα)

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τι ενδιαφέρει τους χρυσοθήρες;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τετ 28 Δεκ 2011, 11:37

[4954]Θα περίμενα κάποια συμμετοχή και απόψεις σας,εάν βέβαια τύχει να το διαβάσετε, γιατί ίσως υπάρχουν και άλλα βασικά που ενδιαφέρουν τους ραβδοσκόπους και δεν τα θεώρησα βασικά ή δεν τα σκέφτηκα να τα αναφέρω.
Ait Ραβδοσκοπία

TEO
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος 2011, 19:29
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ
Ηλικία: 55

Re: Τι ενδιαφέρει τους χρυσοθήρες;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TEO » Παρ 30 Δεκ 2011, 14:18

[5154]Η σειρα των θεματων δεν εχει τοσο σημασια για μενα οσο εχει το να τα βρισκω ευκολα.Πιστευω οτι η σελιδα πορταλ πρεπει να γινει ποιο ευχρηστη ωστε ανοιγοντας την να βλεπουμε τα τουλαχιστων 20 τελευταια θεματα (καινουρια-δημοφιλη)με κρητηριο ημερομηνια και ωρα ενγραφης.Μαζι με τον τιτλο του συνγραφεα να αναφερεται το ονομα του και το πεδιο π.χ.(σημαδια-τοπωνυμια) κ.τ.λ.

VIP
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί 22 Μαρ 2011, 15:12

Re: Τι ενδιαφέρει τους χρυσοθήρες;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από VIP » Παρ 30 Δεκ 2011, 15:05

[6789]Μια ιδεα θα ηταν σε καθε θεμα στο ευρετηριο συζητησης να φαινεται ποσα ατομα το διαβαζουν εκεινη τη χρονικη στιγμη. Ακομη ωραια σκεψη ειναι και αν υπηρχε τσατ, θα ερχονται πιο κοντα τα μελη και πιστευω θα γινοντουσαν ωραιες και επικοδομητικες συζητησεις...

Απάντηση