ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝΤΑΙ

Σοβαρές συζητήσεις για σοβαρά και μη θέματα!
makedonas4
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιούλ 2012, 18:52
Ηλικία: 53

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝΤΑΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από makedonas4 » Τρί 11 Οκτ 2016, 11:10

spyrakos7 έγραψε:Προσωπικά μου έτυχε να βρώ σφραγισμένη σπηλιά και ο Περιτας την κάρφωσε με ακρίβεια μέτρου απο φωτογραφία δορυφόρου.

Στον κόσμο της ραβδοσκοπίας δεν υπάρχουν περιορισμοί, το μόνο που μας περιορίζει είναι το μυαλό μας.

Άλλωστε όσο φυσικό είναι να "νιώθεις" την παρουσία ευγενών μετάλλων σε μια περιοχή, άλλο τόσο φυσικό είναι να πιάνει κάποιος ένα ραβδοσκοπικό στίγμα απο μια φωτογραφία.

Η ραβδοσκοπία δεν απαιτεί την φυσική παρουσία ενός (καλού) ραβδοσκόπου, είναι κάτι σαν την τηλε-ιατρική αλλά με ανεξήγητο υπόβαθρο.
ανοιξες την σπηλια,τι ειχε μεσα;ενημερωσες τον φιλο που στο εδωσε;ετσι για να ανεβει η ψυχολογια του,οτι κατι πιανει τελος παντων.



spyrakos7
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Παρ 20 Φεβ 2015, 03:12
Χρόνια εμπειρίας: 3-5 χρονια
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝΤΑΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spyrakos7 » Τετ 12 Οκτ 2016, 03:18

Δεν μπορώ να την ανοίξω γιατί είναι σε σημείο που είμαι εκτεθειμένος απο παντού και είναι κοντά σε πολιτισμό.

Σημασία έχει οτι την βρήκα, σιγουρεύτηκα οτι πρόκειται για σφραγισμένη σπηλιά (έβαλα ενδοσκοπική κάμερα απο τρύπα που άνοιξα στο κουρασάνι) και οτι το παλικάρι είχε επιτυχία, έστω και έτσι.

Τώρα το τι ακριβώς περιέχει, άγνωστο.
Δυστυχώς τα οικονομικά είναι χάλια και δεν μπορώ να πάρω τα απαραίτητα εργαλεία για να ανοιχτεί χωρίς να σηκώσω όλο τον τόπο στο πόδι.

Σημασία έχει οτι πέτυχε στόχο, παρ' όλο που του έδωσα ΠΟΛΛΕΣ φωτογραφίες να κοιτάξει και απο δορυφόρο αλλά και κοντινές που όλες έμοιαζαν όλες μεταξύ τους.

Αυτός μου κάρφωσε 2 φωτογραφίες, μια απο δορυφόρο και άλλη μια κοντινή.
Και το μέρος στον χάρτη και η κοντινή ήταν ΝΤΑΝ.

Και το ωραίο είναι οτι εκτός απο τον συγκεκριμένο, μου έδωσαν το ίδιο ακριβώς στίγμα άλλα 3 άτομα, ο ένας ελάχιστα πιο δίπλα και οι άλλοι 2 ντάν στον στόχο.

Οπότε είναι άτοπο να λέμε οτι δεν ισχύει η ραβδοσκοπία επι χάρτου..
Το οτι ένας ραβδοσκόπος δεν μπορεί να τα πιάσει απο χάρτη, δεν σημαίνει οτι ισχύει για όλους τους ραβδοσκόπους το ίδιο.

makedonas4
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιούλ 2012, 18:52
Ηλικία: 53

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝΤΑΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από makedonas4 » Τετ 12 Οκτ 2016, 10:27

καλη επιτυχια,συγχαρητηρια στον ρβδσκοπο

makedon
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2016, 17:24
Χρόνια εμπειρίας: 3-5 χρονια
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Ηλικία: 39

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝΤΑΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από makedon » Τετ 12 Οκτ 2016, 17:34

συμφωνω μαζι σου spy

jiker
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Παρ 11 Μαρ 2011, 16:13

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝΤΑΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jiker » Πέμ 13 Οκτ 2016, 15:48

η ραβδοσκοπια ειναι φυσικο χαρισμα βεβαια δυστιχως υπαρχουν σε αυτο το θεμα παρα πολλα λαμογια

Απάντηση