ανωνυμια

Σοβαρές συζητήσεις για σοβαρά και μη θέματα!
Άβαταρ μέλους
ROSOS
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 07:34

ανωνυμια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ROSOS » Σάβ 07 Απρ 2012, 06:58

Πισω απο την ανωνυμια πολλα μπορουν να συμβουν. κυριως παρεξηγισεις δεν θα διαφωνισω.αλλα!! παντα υπαρχει ενα αλλα σε καθε ιστορια. του κ. αιτ επρεπε να του τα χωσω πολυ πιο μπροστα γιατι και η δικια μου ηλικια ειναι κοντα στη δικια του και δεν μπορω να ανεχθω να υποβιβαζουν την νοημοσινη μου. ειμαι μελος σε ολα σχεδον τα φορουμ του ιδιου αντικιμενου και σερφαρω συνεχια τετια εγωπαθια πρωτη φορα συναντισα. οταν εισε μεσιληκας πιστευω οτι εχεις ξεπερασει το εγω σου και προσπαθεις με την εμπηρια που εχεις στο αντικιμενο να βοηθησεις τους νεου να μην τη πατησουν και οχι να τους στελνεις κατ΄ευθιαν στη φυλακη.((((((((((((((((((ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΙΑ:Ένα δώρο μου(Όπως ευελπιστώ)Προς όλους τους χρυσοθήρες
Χωρίς πολλά λόγια σας δίνω μια περιοχή που έχει αρκετά μεγάλη ποσότητα χρυσού (κυρίως χρυσές λίρες). Βρίσκεται στο βουνό από το χωριό (ή συνοικία) ΛΑΦΥΣΤΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΙΠΛΑΝΗ ΤΟΥ ΛΙΒΑΔΕΙΑ.))))))))))))))))))
αυτη η περιοχη ειναι χαρακτηρισμενη αρχαιολογικη και οπιος παει εκει με μηχανημα στην πατησε. ωραιο δωρο!!! ενα κελι 1,5 χ 2,5 !!!! προσπαθησα να μην αναφερθω απευθιας σε αυτο το κειμενο και εθηξα το εγω του που ειχε το ιδο αποτελεσμα. δεν ειμαι απο την λιβαδια με το σερφαρισμα ομως εμαθα τη συμβενει και ειχα πιστευω ηθικη υποχρεωση να το αναφερω . ηξερα εκ των προτερων οτι αν τον κολουσα θα ζητουσε να διαγραφει ετσι εκανε και αλλου. δεν εγραψα ολο αυτο το κειμενο για να δικαιολογηθω αλλα κουραστηκα στη ζωη μου να συναντω παρομιους χαρακτηρες.
φιλικα Νικος
ΥΓ. αφου το διαβασετε θα ηθελα να διαγραφη αυτο το κειμενο αν ειναι δυνατον κ. προεδρε.


ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: ανωνυμια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Σάβ 07 Απρ 2012, 09:32

Eίτε το αφήσει είτε όχι ο διαχειριστής δεν με ενοχλεί αφού μυαλά δεν μπορεί κανένας να αλλάξει. Αντίθετα το κείμενό σου δείχνει με πόση εμπάθεια και πόσο άρρωστα φέρεσαι. Όταν προσφέρω ένα δώρο που μπορεί να το βρει ο οποιοσδήποτε φίλε μου μόνο ΕΓΩΠΑΘΕΙΑ δεν είναι. Ξέρεις πολλούς που το έχουν κάνει;;; Τώρα για το αν ισχύει, δηλαδή αν μπορώ ή όχι, από μαρτυρίες άλλων μάλλον προκύπτει ότι μπορώ, ενώ δεν υπάρχουν αντίθετες ότι δεν μπορώ. Για το αν λέω αλήθεια… Θα έπρεπε να ήμουν πολύ άτιμος και πολύ άρρωστος να λέω εν γνώσει μου ψέματα.. αλλά άτιμος και δώρο νομίζω πως δεν ταιριάζουν. Για το θέμα των άλλων σελίδων και κυρίως μιας όπου με καταπρόσβαλλαν για καιρό και αποχώρησα. Δεν ήταν το πρόβλημα του δώρου που έγινε τώρα τελευταία. Άλλα ήταν τα προβλήματα και δεν νομίζω πως τα γνωρίζεις. Κάποιοι που ίσως υποκινούσαν την εναντίον μου κατάσταση γνώριζαν ότι μπορώ μα ζητούσαν να υποδείξω αρχαία που ακόμη υπάρχουν αρκετά και όχι λίρες που είναι σε ελάχιστες μεριές. Αν δεχόμουνα (το είχανε ζητήσει δύο εξ αυτών) θα μου έδιναν εγγυήσεις πως θα σταματούσαν οι προσβολές στη σελίδα και επιπλέον θα είχα στη διάθεσή μου αυτοκίνητο και χρήματα με ξενοδοχεία και έξοδα παντού πληρωμένα σε όλη την Ελλάδα. ΑΡΝΗΘΗΚΑ και έφυγα. Όσο για το αν η περιοχή που έδωσα είναι αρχαιολογική ή όχι και βρίσκεται σε βουνό με βράχια πάνω από τον τελευταίο ψηλά στο βουνό δρόμο... προσωπικά δεν είδα ούτε μια αρχαία πέτρα ούτε άλλο αρχαίο αντικείμενο περίφραξη ή ταμπέλα και την έδωσα. Ούτε καν από ότι θυμάμαι είχε και κεραμίδια αν και στην περιοχή μου έχει περιοχές με τέτοια κεραμίδια που δεν έχουν χαρακτηρισθεί αρχαιολογικές. Άσχετα τι λένε οι τοπικές φήμες που τις περισσότερες φορές δεν ευσταθούν είναι το τι λέει η αρχαιολογία. Όταν κατηγορούμε κάποιον χωρίς στοιχεία είναι παλιανθρωπιά. Για να μάθουμε αν μια τέτοια περιοχή είναι αρχαιολογική ή όχι δεν αρκεί καν η προφορική μας ερώτηση σε αρχαιολόγο να έχουμε ανεπίσημη ή αμφίβολη απάντηση. Χρειάζεται αίτηση στην κατά τόπο αρχαιολογία και έγγραφη απάντηση. Μια τέτοια απάντηση έπρεπε να αναρτήσετε τόσο καιρό αν θέλετε να προφυλάξετε κάποιον από κάτι που δεν γνώριζα και φυσικά όχι με έγγραφο μαϊμού αλλά με πρωτόκολλο κ.λ.π.. Κάποιοι απλά λυσσάξανε κατά τη γνώμη μου με αυτό τον τρόπο να μην πάει κανένας στην περιοχή να μονοπωλήσουν το ψάξιμο. Επειδή πάντα υπάρχει νόμιμος τρόπος και σε λίρες και σε αρχαία αν υπήρχε τέτοιο χαρτί οπωσδήποτε θα άλλαζα τα λόγια μου και θα υποδείκνυα με όσα γνωρίζω τι δεν θα έπρεπε να κάνουν ή τι να κάνουν για να είναι νόμιμοι οι ενδιαφερόμενοι. Όταν λοιπόν χωρίς κανένα σοβαρό στοιχείο και χωρίς να με γνωρίζετε ή με έχετε δει ποτέ στη ζωή σας με κατηγορείτε και χιλιοπροσβάλλετε δείχνει όχι μόνο παλιανθρωπιά αλλά και παλιανθρώπους και με τέτοιους δεν θέλω καμιά επικοινωνία.
Ait Ραβδοσκοπία

Άβαταρ μέλους
ROSOS
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 07:34

Re: ανωνυμια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ROSOS » Σάβ 07 Απρ 2012, 09:51

οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια ελεγαν οι παλαιοι!!!!!!!!!
ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ

Άβαταρ μέλους
Admin
Πρόεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Πέμ 28 Ιαν 2010, 21:12
Χρόνια εμπειρίας: 3-5 χρονια
Τοποθεσία: ΧΙΟΝΑΤΑ

Re: ανωνυμια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Admin » Σάβ 07 Απρ 2012, 11:05

Καταρχήν δεν υπάρχει ανωνυμία στο ίντερνετ όπως θέλουν να πιστεύουν οι ποιο πολύ(ακόμα και αν μπαίνουν από ίντερνετ καφέ).

Ότι γράφει ο καθένας εδώ μέσα ειδικά στους Χρυσοθήρες.gr είναι υπεύθυνος και υπόλογος ο ίδιος.

Εάν κάποιο μέλος υποδείξει μια περιοχή δεν πάει να πει ότι ένα άλλο μέλος είναι υποχρεωμένο να πάει με κλειστά τα μάτια.Το παράδειγμα που δίνει το μέλος ROSOS είναι άκυρο για τον παραπάνω λόγο.

Από εκεί και πέρα πιστεύω ότι μια συναντήσει θα έλυνε όλα τα προβλήματα όπως έγινε και με το μέλος ΤΌΤΤΗΣ.

Παρακαλώ κρατήστε το επίπεδο της συζήτησης σε χαμηλούς τόνους.
Δεν υπάρχει κανένα χωράφι να μοιράσετε ούτε κληρονομικά πιστεύω στην μέση.
Είσαστε 2 άγνωστη μεταξύ αγνώστων και τρώγεστε σαν τα κοκόρια και όπως λέει και το μέλος ROSOS είσαστε και μεσήλικη!!!!
>>>>>Χρυσοθήρες το επίσημο κανάλι (ΕΓΓΡΑΦΗ)<<<<<
Πως ανεβάζουμε φωτογραφίες
Πως ανεβάζουμε βίντεο από το Youtube

Σωκράτης:
«Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα» (ένα ξέρω ότι δεν ξέρω τίποτα)

Άβαταρ μέλους
petros
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2010, 22:36

Re: ανωνυμια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από petros » Σάβ 07 Απρ 2012, 13:29

ROSOS και Santokan γράφετε τα ίδια πράγματα :idea: και ο ROSOS μας λέει ότι κυνηγάει τον aim σε όλα τα φόρουμ και ξέρει ότι θα διαγραφή από μόνος του .Από που πηγάζει αυτή η εμπάθεια;
Αποφασίζει μόνος ποιος θα γράφει και τι στα φόρουμ .
Τέτοιες τακτικές δεν είναι δεκτές εδώ .Παρακαλώ για τελευταία φορά το μέλος ROSOS -- Σαντοκαν να σεβαστεί τους άλλους σαν ενήλικας που είναι.από Santokan την Σάβ Μαρ 31, 2012 3:30 pm
Ειναι κριμα να περιδιαβαινεις ολα τα φορουμ γραφοντας τις φαντασιωσεις σου.Και το χειροτερο προτρεπεις τα μελη να πανε οπως ισχυριζεσαι να βρουνε υποτιθεται λιρες και τους στελνεις δυστηχως σε περιοχη που ειναι χαρακτηρισμενη αρχαιολογικη,με ολους τους κινδυνους που περικλειει αυτο.


από ROSOS την Σάβ Απρ 07, 2012 3:58 am
Πισω απο την ανωνυμια πολλα μπορουν να συμβουν. κυριως παρεξηγισεις δεν θα διαφωνισω.αλλα!! παντα υπαρχει ενα αλλα σε καθε ιστορια. του κ. αιτ επρεπε να του τα χωσω πολυ πιο μπροστα γιατι και η δικια μου ηλικια ειναι κοντα στη δικια του και δεν μπορω να ανεχθω να υποβιβαζουν την νοημοσινη μου. ειμαι μελος σε ολα σχεδον τα φορουμ του ιδιου αντικιμενου και σερφαρω συνεχια τετια εγωπαθια πρωτη φορα συναντισα. οταν εισε μεσιληκας πιστευω οτι εχεις ξεπερασει το εγω σου και προσπαθεις με την εμπηρια που εχεις στο αντικιμενο να βοηθησεις τους νεου να μην τη πατησουν και οχι να τους στελνεις κατ΄ευθιαν στη φυλακη.((((((((((((((((((ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΙΑ:Ένα δώρο μου(Όπως ευελπιστώ)Προς όλους τους χρυσοθήρες
Χωρίς πολλά λόγια σας δίνω μια περιοχή που έχει αρκετά μεγάλη ποσότητα χρυσού (κυρίως χρυσές λίρες). Βρίσκεται στο βουνό από το χωριό (ή συνοικία) ΛΑΦΥΣΤΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΙΠΛΑΝΗ ΤΟΥ ΛΙΒΑΔΕΙΑ.))))))))))))))))))
αυτη η περιοχη ειναι χαρακτηρισμενη αρχαιολογικη και οπιος παει εκει με μηχανημα στην πατησε. ωραιο δωρο!!! ενα κελι 1,5 χ 2,5 !!!! προσπαθησα να μην αναφερθω απευθιας σε αυτο το κειμενο και εθηξα το εγω του που ειχε το ιδο αποτελεσμα. δεν ειμαι απο την λιβαδια με το σερφαρισμα ομως εμαθα τη συμβενει και ειχα πιστευω ηθικη υποχρεωση να το αναφερω . ηξερα εκ των προτερων οτι αν τον κολουσα θα ζητουσε να διαγραφει ετσι εκανε και αλλου. δεν εγραψα ολο αυτο το κειμενο για να δικαιολογηθω αλλα κουραστηκα στη ζωη μου να συναντω παρομιους χαρακτηρες.
φιλικα Νικος

Για το πως πρέπει να είναι νόμιμη μια ανασκαφή υπάρχουν νόμοι που σου δείχνουν τον δρόμο και πρέπει να τους ξέρεις και να τους εφαρμόζεις-όπως και οποίος άλλος έχει αυτό το χόμπυ- άρα ότι λες για φυλακίσεις και κελλιά είναι ανεδαφικά
Μια γνώμη μπορει να βοηθηση η να αποπροσανατολιση.Οταν λεγεται πρέπει να λαμβάνετε σαν μια ακομη εναλλακτικη λύση η οποια ενισχυεται η απορρίπτεται απο την τοπογραφία της περιοχής.

Απάντηση