Επί προσωπικού θέματος

Σοβαρές συζητήσεις για σοβαρά και μη θέματα!
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Επί προσωπικού θέματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 30 Ιούλ 2012, 14:21

Μιλώντας γενικά χωρίς να αναφέρομαι σε υπονοούμενα ή κατηγορίες κάποιου ή σε πρόσωπο, ο ίδιος δεν δέχτηκα ποτέ χρήματα από κανένα σας ούτε καν για έξοδα βενζίνας μου πόσο μάλλον για αμοιβή μου και λοιπά.. Αυτά βεβαίως συμβαίνουν στο χώρο μας από δήθεν έμπειρους και ειδικούς που αμείβονται πάνω από 600 ευρώ καθαρά, χώρια τα άλλα έξοδά τους για να κοιτάξουν την πληροφορία κάποιου και τις περισσότερες αν όχι όλες τις φορές χωρίς να μπορούν να φέρουν κανένα αποτέλεσμα, γιατί δεν διαθέτουν τις πολυδιαφημιζόμενες ικανότητες και προσόντα που επικαλούνται.. Συνήθως αυτοί που κάνουν τούτη τη δουλειά κατηγορούν και μειώνουν με σφοδρότητα τον καθένα που τους χαλάει την πιάτσα, δηλαδή κάνει ζημιά με την παρουσία του στην πελατεία τους, γιατί και ένα κορόιδο να τύχουν το μήνα το βγάλανε το μηνιάτικο.. Επιπλέον μπορεί να τύχουν καμιά καλή πληροφορία και παραπλανώντας τους «πελάτες» να την έχουν μην τυχόν την βγάλουν ποτέ μόνοι τους ..
Όσο αφορά εμένα το να σας μείνουν οι αμφιβολίες από τυχόν κατηγορίες τους για τις ικανότητές μου παρότι με πικραίνει δεν με ενοχλεί και τόσο, όσο με ενοχλούν οι από άλλες κατηγορίες αμφιβολίες… Για τούτο το ξεκαθαρίζω… ΔΕΝ ΕΛΑΒΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΣΑΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ… Επιπλέον κατά επανάληψη ζήτησα στις αναρτήσεις μου αν ποτέ χρειαστείτε την βοήθειά μου να την ζητήσετε ΜΟΝΟ για πληροφορίες που έχετε δημοσιοποιήσει στις σελίδες μας ή και τις έχετε ψάξει και δεν έχουν τίποτε, οπότε να τις κοιτάξω σαν γνωστές και ξεγραμμένες πληροφορίες για να μην μπορεί κανένα σας να με κατηγορήσει για αρπαγή πληροφοριών σας… Στα δύο αυτά θέματα των χρημάτων και των πληροφοριών σας που ουδέποτε παραβίασα, ας φερθείτε τουλάχιστον τίμια απέναντί μου όταν αποφασίσετε ή χρειαστείτε κάποια εξυπηρέτησή μου, έστω και αν δεν είχε τίποτε στην πληροφορία σας.
Τέλος ευχαριστώ τη σελίδα για την ανοχή και σωστή φιλοξενία της.



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Επί προσωπικού θέματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τετ 01 Αύγ 2012, 01:10

Οπωσδήποτε μετά τα τελευταία συμβάντα είναι φυσικό επακόλουθο να αποφύγω σχέσεις και επαφές με φίλους του χώρου μας.. Επιπλέον σε κάποια τηλέφωνα που με έχουν μήνες στο περίμενε για να συνεννοηθούν δεν πρόκειται να ανταποκριθώ έστω και αν είχα σχηματίσει καλή γνώμη. Τέλος για τις εναντίον μου κατηγορίες όλοι σχεδόν από τους λίγους που το έκαναν δεν έχουν τύχει ποτέ να με γνωρίσουν ή να δουν επίδειξή μου και έρευνά μου.. Από όσους έχουν πράγματι δει επίδειξή μου μόνο ένας με κατηγόρησε λέγοντας άλλα αντί άλλων από τα όσα έγιναν για να με μειώσει πιθανόν για τις «αποκαλύψεις».. Η αλήθεια είναι πως από τις πολλές επιδείξεις που ζήτησαν ή τους έκανα παρότι σε όλες είχα ποσοστό επιτυχίας πάνω από ενενήντα τοις εκατό υπήρξαν δύο μόνο που δεν ήταν και τόσο καλές αφού το ποσοστό μου έπεσε στο πενήντα περίπου τοις εκατό.. Η μία από αυτές έγινε ενώπιον του φίλου μας Bill2u από τα ψαχτήρια όπου βρήκα με τη δεύτερη φορά κάποια χρυσά.. Το λάθος έγινε από βιασύνη μου και ο φίλος που το κατάλαβε θεώρησε επιτυχή την επίδειξή μου ενώ αντίθετα εγώ θα την θεωρούσα επιτυχία και πράγματι θα ήταν για οποιονδήποτε άλλον αλλά για μένα ήταν αποτυχία και θα ήταν ο μόνος φίλος που θα είχε δίκιο αν έλεγε πως απέτυχα… Η δεύτερη άσχημη φορά μου για μένα δεν ήταν καθόλου αποτυχία παρά μια τεράστια επιτυχία που δυστυχώς ο φίλος που την είδε για λόγους δικούς του την μέτρησε όπως εκείνος ήθελε… Πρώτα-πρώτα πριν ξεκινήσω την επίδειξη ενώπιον και άλλων χρυσοθήρων μόλις έπιασα τις βέργες δήλωσα πως αδυνατώ να πραγματοποιήσω την επίδειξη εκείνη την ημέρα γιατί δεν ένιωθα καθόλου καλά τα ερεθίσματα στα χέρια μου πράγμα σπάνιο και μάλλον προέρχονταν επειδή ξενύχτησα λόγω επιπλοκής της υγείας μου σχεδόν όλη την νύχτα και ζήτησα συγνώμη για την ματαίωση της… Επειδή όμως ο ένας φίλος είχε έρθει από μακριά ζήτησε αν μπορούσα και σε αυτή την κατάσταση να τους δείξω έστω κάτι.. Δέχτηκα αλλά όμως υπό τον όρο να μην ληφθεί υπόψη σαν επίδειξη γιατί πολύ δύσκολα θα κατάφερνα έστω και μια φορά να ξεχωρίσω τα αντικείμενα… Συμφώνησαν ότι δεν θα την εκλάβουν καν σαν επίδειξη και πως η πραγματική επίδειξη θα γίνονταν ξανά σε λίγες ημέρες… Έπρεπε με δυο βέργες στα χέρια μου και χωρίς να φέρω κανένα άλλο αντικείμενο ή μηχάνημα επάνω μου να πω πέντε φορές πότε ο χρυσός ήταν μαζί με πανί, πότε με σίδερο και πότε με ξύλο τι στιγμή που όλα αυτά πραγματοποιούνταν μέσα σε σπίτι όπου υπήρχαν πλήθος πανιά σίδερα και ξύλα στο χώρο που γίνονταν η επίδειξη… Είπα μόνο τις τέσσερεις φορές και σταμάτησα γιατί μου ήταν δύσκολο να συνεχίσω… βρήκα σωστά τις δύο φορές… Ξεκουράστηκα λίγο να προσπαθήσω το δεύτερο πλάνο επίδειξης όπου θα έπρεπε να ξεχωρίσω πότε το χρυσό ήταν με πανί και πότε με σίδερο και όλα αυτά τοποθετημένα πάνω σε πολύ χοντρό χαλί… Είπα δύο από τις πέντε και στη τρίτη φορά σταμάτησα χωρίς να την πω αφού δεν μπορούσα να συνεχίσω άλλο ούτε και να ξεχωρίσω τις ενδείξεις και τους ερεθισμούς στα χέρια μου.. βρήκα σωστά μόνο τη μία φορά…. συνολικά το πενήντα τοις εκατό…. Για όποιον λοιπόν δεν ξέρει τι ήταν αυτά που έκανα και σε τέτοια κατάσταση που ήμουνα τα εκλαμβάνει όπως θέλει.. Αυτά δεν γίνονται σε καμιά περίπτωση από τύχη γιατί πέραν των άλλων σε δυο μέρες αργότερα ξαναήρθαν κάποιοι χρυσοθήρες να τα επαναλάβω και του ενός που φυσικά ήταν και τη μέρα που δήλωσα εκ των προτέρων πως δεν ήμουν σε θέση να κάνω επίδειξη το χαρτί του λέει ότι τα βρήκα κατά εκατό τοις εκατό τη μία φορά και ενενήντα τοις εκατό την άλλη και είναι δημοσιευμένο. Τέλος ας μην περνά απαρατήρητο ότι αυτά που κάνω δεν είναι απλά δηλαδή που βρίσκεται ο χρυσός ή όχι παρά διαχωρίζω τη φορά δύο τουλάχιστον μαζί αντικείμενα και θα μπορούσα να τα ανακατέψω π.χ. πότε ο σίδηρος ή το ξύλο είναι με το πανί κ.λ.π.… Και ακόμη να μην περνάει απαρατήρητο ότι μέχρι τελευταία ήμουν ανοιχτός και πρόθυμος για κάθε δοκιμή μου.. Θα είμαι ξανά πρόθυμος μόνο αν ποτέ βγει κάποιος που τα γνωρίζει να πει τίμια ότι αυτή είναι η αλήθεια… Δηλαδή ποτέ γιατί η αλήθεια αρέσει όταν αφορά εμάς και ποτέ όταν αφορά τους άλλους !

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Επί προσωπικού θέματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τετ 01 Αύγ 2012, 14:40

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ:
‘Όταν κάποιος έχει και πρέπει να διαλέξει και να δώσει μία από δύο μόνο απαντήσεις τότε στατιστικά πάνω από εξήντα τοις εκατό θεωρείται ικανότητα αλλιώς θεωρείται και τυχαίο.. Δηλαδή αν είχα μόνο δυο απαντήσεις την κάθε φορά για να διαλέξω την μία αν απαντούσα σωστά επτά φορές θα ήταν ικανότητά μου αλλιώς με έξι σωστές ή πιο λίγες ίσως ήταν τυχαίο.. Όσο όμως ανέβαινε ο αριθμός των απαντήσεων που είχα ώστε να διαλέξω την μία απάντηση (και μάλιστα χωρίς δεύτερη ευκαιρία που ουδέποτε δέχομαι γιατί το θεωρώ αποτυχία) τότε το ποσοστό των εξήντα τοις εκατό μειώνεται σημαντικά και πέφτει μέχρι και πολύ κάτω των πέντε τοις εκατό. Στην περίπτωσή μου ακόμη και τότε που δεν ήταν καν επίδειξη παρά δέχτηκα να δείξω κάποιες φορές ενώ δεν ήμουν σε θέση, οι σωστές απαντήσεις μου ήταν 3 στις 6 δηλαδή πενήντα τοις εκατό ή ακόμη και αν είχα απαντήσει και την έβδομη που δεν το είχα κάνει είναι 3 στις 7 δηλαδή 43 τοις εκατό. ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΗΣΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟ ΠΑΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΝ ΑΦΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΑΝ-ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΣΑΝ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ… Αν λοιπόν είχα τρεις απαντήσεις από τα τρία αντικείμενα και άλλες τρεις από τις θέσεις τους που σημαίνει τρεις επί τρεις ίσον εννέα απαντήσεις και όχι δύο την κάθε φορά… Οι τρεις σωστές απαντήσεις μου και όπως είπα με την πρώτη φορά γιατί ποτέ δεν δίνω δεύτερη απάντηση δεν είχαν να κάνουν μόνο με την ορθότητα με ποιο αντικείμενο ήταν ο χρυσός αλλά και σε ποια θέση του δωματίου ήταν… Αν λοιπόν ένας από αυτούς τους περιβόητους που με κατηγορούν σκόπιμα ή και όποιους παινεύονται για την ραβδοσκοπία τους μου δώσει στις έξι φορές έστω και μια σωστή απάντηση που σαν μοναδική ίσως είναι ακραία στατιστικά και τυχαία εγώ θα του το αναγνωρίσω σαν ικανότητα γιατί τόσες θέσεις και τόσους διαχωρισμούς ταυτόχρονα ακόμη και η μία σωστή φορά-απάντηση θέλει πολύ μα πολύ σατανική σύμπτωση για να συμβεί….

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Επί προσωπικού θέματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Σάβ 04 Αύγ 2012, 11:31

ΕΠΙΠΛΕΟΝ θα πρέπει να παραδεχτώ ότι στις κατηγορίες που δέχτηκα από τον ανωτέρω υπήρχε και κάτι σχετικά καλό δηλαδή μια αναγνώρισή του πως είχα κάποια επιτυχία 20 τοις εκατό… Κάτι είναι και αυτό τη στιγμή οι άλλοι δυο-τρεις που δεν με γνώριζαν και ούτε είχαν δει ποτέ επίδειξή μου δεν μου έδωσαν ούτε αυτό. Επειδή όμως πιστεύω πως ακόμη δεν έγινε πλήρως αντιληπτό τι δυσκολότατα πράγματα έκανα και μάλιστα με τον συνήθη τρόπο χωρίς καμιά έλξη η άπωση των βεργών στα χέρια μου (ήταν σχεδόν ακίνητες) θα σας τονίσω κάτι ακόμη… Στο δωμάτιο που έγινε η επίδειξη ήταν ο πρώτος όροφος οπότε το πάτωμά του ήταν ταράτσα, του από κάτω διαμερίσματος που σημαίνει πως ήταν πυκνά σιδερωμένο με τετράγωνα των 20 ή 30 εκατοστών από σιδηρομπετόβεργες. Έτσι όταν βάζαμε το μετακινούμενο κομμάτι σιδήρου στο πάτωμα και μαζί του το χρυσό έπρεπε να καταλάβω ότι ήταν το μετακινούμενο και όχι η σιδηρομπετόβεργα για να απαντήσω σωστά πιο αντικείμενο ήταν κοντά στο χρυσό ως και που ήταν η θέση του για να τα καταφέρω. Το ίδιο περίπου πρόβλημα υπήρχε και για το ξύλο αφού το δωμάτιο είχε παντού ξύλινα έπιπλα, ως το ίδιο και για το πανί αφού υπήρχαν παντού σεμέν ή ριχτάρια..Τα ίδια πολύπλοκα ίσχυαν τόσο όταν όλα τα αντικείμενα επίδειξης γείωναν στο πάτωνα αφού και οι σιδηρόβεργες τα ξύλα και τα πανιά του δωματίου επίσης γείωναν όσο και όταν με το χαλί δεν γείωναν… Έτσι ακόμη και το «κουτσουρεμένο» της αλήθειας 20 τοις εκατό για τις δυσκολίες που αντιμετωπίζω είναι ένας άθλος.. πόσο μάλλον για το χαρτί που μιλώ πιο πάνω πως μου έδωσε ο χρυσοθήρας όταν επανέλαβα την αναβληθείσα επίδειξη που μιλάει για επιτυχία εκατό τοις εκατό την πρώτη φορά, δηλαδή στο πρώτο είδος- πλάνο επίδειξης όπου στις πέντε φορές(δοκιμές) έδωσα πέντε σωστές απαντήσεις ενώ τη δεύτερη φορά στο δεύτερο είδος-πλάνο διαφορετικής επίδειξης εννενήντα τοις εκατό δηλαδή στις πέντε φορές(δοκιμές) απάντησα σωστά στις τέσσερις… Άθλος θα ήταν επίσης αν βρεθεί ποτέ στην Ελλάδα και κάποιος άλλος ραβδοσκόπος να το κάνει και θα ήθελα αν υπάρξει να τον γνωρίσω και να τον συγχαρώ…

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Επί προσωπικού θέματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Κυρ 05 Αύγ 2012, 10:17

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ η επίδειξη λάμβανε χώρα πάντα σε απόσταση από τα κρυμμένα προς ανεύρεση και διαχωρισμό τους αντικείμενα και ποτέ δεν πήγαινα από πάνω τους για να διευκολυνθώ στο να τα διακρίνω από τα πολλά όμοιά τους που βρίσκονταν στο χώρο… Έχω ήδη πραγματοποιήσει πάνω από τριάντα επιδείξεις με επιτυχία για να δείξω τις δυνατότητες στην πραγματική ραβδοσκοπία.. Είχα μάλιστα προγραμματίσει τον Νοέμβριο να διοργανώσω και κάποια δημόσια επίδειξη ανοιχτή σε όλους σας. Σκεφτόμουνα καλέσω ειδικούς ή και τον Ράντι αν ήθελαν να παραστούν για κάθε έλεγχο.. Το σκόπευα από καιρό και είχα μιλήσει πριν κάποιους μήνες με ενδιαφερόμενο ελληνικό κανάλι να κάνει την λήψη μα δεν νομίζω πια πως αξίζει τον κόπο να το κάνω.. Για μένα ο κύκλος έκλεισε.. Τουλάχιστον οι νέοι στο χώρο μας να γνωρίζουν ότι πέρα από την βρωμιά και τις αλχημείες ή τους εμπαθείς στη ραβδοσκοπία υπάρχουν και αλήθειες, ως και πολύ μεγάλες δυνατότητες αρκεί να μην τους παραπλανούν....

Κλειδωμένο