Χορηγήθηκε Άδεια για αναζήτηση θησαυρού στο ΝΕΡΑΪΔΟΒΟΥΝΙ

Σοβαρές συζητήσεις για σοβαρά και μη θέματα!
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Χορηγήθηκε Άδεια για αναζήτηση θησαυρού στο ΝΕΡΑΪΔΟΒΟΥΝΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 01 Οκτ 2012, 18:26

Για το Νεραϊδοβούνι πλησίον του Καρπενησίου δόθηκε άδεια εκσκαφής σε κάποιον κάτοικο της πόλης για ανεύρεση Τούρκικου θησαυρού με λίρες και κοσμήματα.. Οι προσπάθειες θα γίνουν σύντομα σε ημερομηνίες που θα ορίσει η αρμόδια υπηρεσία… Τους εύχομαι καλή τύχη αν και από χιλιόμετρα μακριά που έτυχε να ερευνήσω την περιοχή ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΕΚΕΙ… Βέβαια ίσως να λαθεύω και να μου έχουν ξεφύγει λόγω απόστασης ενδείξεις, γιατί αλλιώς δυστυχώς δεν θα βρούνε τίποτε… Κάθε φορά που δηλώνω πριν πάντα τις εκσκαφές αν έχει ή όχι μια περιοχή αν έτυχε και ερεύνησα κοντά της το δηλώνω με σιγουριά (όπως έκανα για τέσσερεις περιπτώσεις) και άλλες όταν ερεύνησα μακριά τους με επιφύλαξη. Αλλά μέχρι στιγμής και όσες τέτοιες δήλωσα με επιφύλαξη δυστυχώς για τους ενδιαφερομένους δεν μου είχαν ξεφύγει ενδείξεις και δεν είχα λαθέψει.



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Χορηγήθηκε Άδεια για αναζήτηση θησαυρού στο ΝΕΡΑΪΔΟΒΟΥΝΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 18 Οκτ 2012, 15:01

ait έγραψε:Για το Νεραϊδοβούνι πλησίον του Καρπενησίου δόθηκε άδεια εκσκαφής σε κάποιον κάτοικο της πόλης για ανεύρεση Τούρκικου θησαυρού με λίρες και κοσμήματα.. Οι προσπάθειες θα γίνουν σύντομα σε ημερομηνίες που θα ορίσει η αρμόδια υπηρεσία… Τους εύχομαι καλή τύχη αν και από χιλιόμετρα μακριά που έτυχε να ερευνήσω την περιοχή ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΕΚΕΙ… Βέβαια ίσως να λαθεύω και να μου έχουν ξεφύγει λόγω απόστασης ενδείξεις, γιατί αλλιώς δυστυχώς δεν θα βρούνε τίποτε… Κάθε φορά που δηλώνω πριν πάντα τις εκσκαφές αν έχει ή όχι μια περιοχή αν έτυχε και ερεύνησα κοντά της το δηλώνω με σιγουριά (όπως έκανα για τέσσερεις περιπτώσεις) και άλλες όταν ερεύνησα μακριά τους με επιφύλαξη. Αλλά μέχρι στιγμής και όσες τέτοιες δήλωσα με επιφύλαξη δυστυχώς για τους ενδιαφερομένους δεν μου είχαν ξεφύγει ενδείξεις και δεν είχα λαθέψει.
Από όσα γνωρίζω εκεί που θα σκάψουν έχουν φέρει σίγουρα πολλά και από τα πιο ακριβά μηχανήματα που κυκλοφορούν στην αγορά και τους δείχνουν όλα πως ο θησαυρός είναι εκεί…. Τους το εύχομαι και εγώ μα δυστυχώς αν δεν μου έχει ξεφύγει καμιά ένδειξη λόγω απόστασης όπως νομίζω δεν θα βρούνε τίποτε ότι και αν λένε τα μηχανήματα.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Χορηγήθηκε Άδεια για αναζήτηση θησαυρού στο ΝΕΡΑΪΔΟΒΟΥΝΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Παρ 09 Νοέμ 2012, 12:37

Από ότι μάλλον φαίνεται για μια ακόμη φορά δεν μου είχαν διαφύγει λόγω μεγάλης απόστασης ενδείξεις καθόσον πιθανότατα έγιναν οι νόμιμες ανασκαφές και πάλι πιθανότατα δεν βρέθηκε τίποτε εκεί... Λέγω πιθανότατα διότι υπάρχουν αντικρουόμενες απόψεις για το αν έγιναν - βρήκαν ή όχι κάτι μα προσωπικά εμπιστεύομαι όσα λέγονται μόνο από τις εμπλεκόμενες υπηρεσίες... Οπότε αν είναι έτσι μάλλον δυστυχώς για μια ακόμη φορά δεν έκανα λάθος.

Απάντηση