Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρου?

Ειδήσεις από διάφορα μέσα μαζικής ενημέρωσης
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εδώ μπορούμε να ανεβάζουμε ειδήσεις από διάφορα μέσα μαζικής ενημέρωσης και να τα σχολιάζουμε πάντα με κόσμιο τρόπο χωρίς βρισιές.
panasss
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2011, 14:27
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 58

Re: Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panasss » Τρί 23 Οκτ 2012, 19:44

Θα σου ήταν εύκολο? Να μου υποδείξεις σε ποιο θέμα της σελίδας μας έχει γίνει η δημοσιεύσει?
Γιατί παρόλου που έψαξα δεν τα κατάφερα να την βρω!
Τώρα σχετικά για τις δίκες σου σελίδες που αναφέρεις ! το θεωρώ αγένεια προς την σελίδα που με φιλοξενεί να προτρέπω τους αναγνώστες μέλη να ανατρέξουν αλλού να τις διαβάσουν!
Από την στιγμή που θα μπορούσες σαν μέλος που και εσύ είσαι να τις είχες ανεβάσει και εδώ!!!



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τρί 23 Οκτ 2012, 22:47

Φίλοι μου το μόνο που έχω να πω είναι ντροπή στους ψεύτες και υβριστές του χώρου μας.. Είναι σίγουρο ότι τέτοιοι τύποι μόνο από σφαλιάρες καταλαβαίνουν αλλιώς κάνουν ζημιά.. Τόση ώρα απαντώ αμυνόμενος σε κατηγορίες κάποιου εδώ μέσα χωρίς βέβαια να συνομιλώ μαζί του.. Ψεύδεται ασύστολα και μάλλον σκόπιμα όταν λέει πως δεν υπάρχουν δηλώσεις μου και δεν τις βρίσκει εδώ μέσα ως συνήθως… Ίσως πίστεψε πως επειδή δημοσίευα κάποτε κάποιες δηλώσεις μου στα ψαχτήρια δεν θα το είχα κάνει αλλού: Αντίθετα και εδώ μέσα έχω δημοσιεύσει (και αν διαβάσετε τις αναρτήσεις μου θα τα βρείτε)για τους Αγίους Θεοδώρους, για τα αρχαία στη Θεσσαλονίκη που βρέθηκαν, υπάρχει η αναγνώριση ότι εντόπισα το δοκιμαστήριο φίλου χρυσοθήρα, δήλωση άλλου φίλου χρυσοθήρα πως κάνω απίστευτα πράγματα που δεν χρειάζεται ούτε επιθυμώ να αναφερθούν, για ένα σπίτι στη Λαμία ως και μία περίπτωση σε λόφο της Λαμίας που πάρθηκε,για Νεραϊδοβούνι, την Αμφίπολη, για Ηγουμενίστα, Σύβοτα, Μαργαρίτι όπου μέχρι στιγμής σε πρώτη προσπάθεια τίποτε δεν ανευρέθη και ίσως άλλα πάντα εδώ μέσα μόνο που ξεχνώ αυτή τη στιγμή…

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τετ 24 Οκτ 2012, 02:48

Πιο κάτω βάζω δηλώσεις μου που έγιναν σε άλλη σελίδα μας για μια υπόθεση που γνωρίζετε όλοι τα αποτελέσματα της τόσο στην πρώτη όσο και στη δεύτερη ή τρίτη εκσκαφή… Πριν την πρώτη εκσκαφή είχα προβεί σε δημοσίευση στη μία από τις σελίδες μου ως και στην εφημερίδα Τρικαλαόλα ενώ ειδοποίησα τον δημοσιογράφο αυτής κ.Σαλέπη να ενημερώσει τον κ. Δήμα πως στο σημείο που θα τρυπούσε δεν θα εύρισκε τίποτε αν και είχα κάποιες μικρές επιφυλάξεις στο αν είχα ερεθισμούς από τόσο βάθος… Πριν την δεύτερη ανασκαφή παρήγγειλα στον κ. Δήμα πάλι μέσω του κ. Σαλέπη πως και πάλι δεν θα βρει τίποτε και παρακάλεσα να του δοθεί κάποιο τηλέφωνό μου να βοηθήσω με την τέχνη μου γιατί κοντά κάπως σε μια από τις πέντε περιοχές που αναζητούσε θησαυρούς όντως υπήρχε… και αρκεί να με έβαζε και εμένα στην άδεια να υποδείξω για να είχε καλύτερα αποτελέσματα και να μην ξοδεύονταν άδικα.. Όπως μου είπε ο ανωτέρω δημοσιογράφος αρνήθηκε πράγμα αναμενόμενο αφού δεν ήξερε καν τι μπορούσα ή όχι να κάνω κ.λ.π.
ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΣΕ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΜΑΣ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΤΟΥΣ:
« RIIS
Πέρασα πριν τρία χρόνια τόσο από τη Βασιλική όσο πιθανότατα και από τη Θεόπετρα.Σε ακτίνα 10 χιλιομέτρων ευθείες κάμπου και 3 με 4 βουνών η περιοχή δεν έχει κανένα θησαυρό και καλά θα κάνει ο κ.ΔΗΜΑΣ να βγάλει και μια άδεια σε μένα με εγγυήσεις πως θα πάρω τα ποσοστά μου αν θέλει να δει πραγματικούς θησαυρούς και να κάνει την τύχη του.
riis
Συμπληρωματικά δηλώνω κατηγορηματικά επειδή έμαθα πως τρυπάει στα 20 μέτρα διαφορά από την προηγούμενη τρύπα του πως δεν υπάρχει κανένας θησαυρός εκεί παρόλο που μιλάει για μεγάλα βάθη και δεν μου έτυχε ποτέ να διαπιστώσω αν ερεθίζονται τα χέρια μου από τόσο βάθος δεδομένου ότι την περιοχή την έψαξα από αρκετά μακριά. Παρόλα αυτά πιστεύω πως πιθανότατα έως σίγουρα κοντά και μακριά τα έχω αυτά τα βάθη και δηλώνω πως δεν υπάρχει θησαυρός εκεί.
1. RIIS
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΣΚΑΦΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ Ή ΕΧΟΥΝ ΘΗΣΑΥΡΟΥΣ.ΟΜΟΙΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ-ΠΡΩΤΗ ΕΚΣΚΑΦΗ ΠΡΟ ΕΤΟΥΣ ΤΟΥ κ.ΔΗΜΑ ΣΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΗΛΩΣΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ κ. ΣΑΛΕΠΗ ΤΟΥ ΤΡΙΚΑΛΑΟΛΑ ΠΩΣ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΘΗΣΑΥΡΟ ΕΚΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ».
Όπως είδατε μιλάω με ονόματα και παρασκηνιακά γεγονότα που εύκολα ιδίως οι Τρικαλινοί μπορούν να διαπιστώσουν… Δηλώσεις μου και παρασκηνιακές ειδοποιήσεις μου στους ενδιαφερόμενους άσχετα αν δεν με εμπιστεύτηκαν αφού δεν με ήξεραν υπήρξαν και σε άλλες περιπτώσεις όπως έμμεσα στους Αγίους Θεοδώρους ενώ άμεσα στο Καλεσμένο, στον Μαυρόλοφο που ρωτήθηκα κάποια χρόνια μετά τις ανασκαφές, στην Πελοπόννησο κ.λ.π. και όλες τους γνωστές με πασίγνωστα αποτελέσματα.. Αν κάποιος από το χώρο μας θέλει πράγματι επικοινωνία δεν σημαίνει πως θα την πετύχει μειώνοντάς με ότι παίρνω τα λόγια μου πίσω ή πως δεν έχω δημοσιεύσει δηλώσεις μου ή πως είναι χωρίς αποτελέσματα όταν μάλιστα σίγουρα τα ξέρει όλα τούτα… Τέλος είναι ανεπίτρεπτο σε κάποιον που θεωρώ πως δεν μου φέρθηκε εντάξει και με έχει επιπλέον εξυβρίσει άσχημα να του ζητώ να μην ασχολείται μαζί μου και να συνεχίζει να το κάνει με το έτσι θέλω και χωρίς να βγάζει τίποτε.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τετ 24 Οκτ 2012, 09:51

Σε Καλεσμένο και Μαυρόλοφο σκόπευαν να ξανανοίξουν πριν μερικά χρόνια και ήρθαμε σε επαφή.. Ελπίζω να μην ξαναερωτηθώ για όλα τούτα.. Οι δηλώσεις μου ήταν πολλές και αν είχα κάνει έστω και σε μία ένα λάθος θα είχαν βουίξει οι σελίδες μας από τους κακόβουλους που περιμένουν πως και πως ένα λάθος μου λες και από ένα ή δυο λάθη θα κριθεί κάποιος σωστά.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τετ 24 Οκτ 2012, 12:37

Τέλος ενδεικτικά σας αναφέρω κάποιες περιπτώσεις με άδεια των Αρχών όπου έγιναν δηλώσεις μου στις σελίδες του χώρου μας πριν τις εκσκαφές και τα αποτελέσματα είναι γνωστά! Φραγγίστα, Σαραντάπορο αν θυμάμαι σωστά, Αχαία( περιοχή προς Αίγιο), Ηλεία κ.λ.π… κ.λ.π. Οι περισσότερες δηλώσεις μου ήταν για γνωστές περιπτώσεις με γνωστά αποτελέσματα και όπως είπα αν είχα κάνει έστω και ένα λάθος θα είχε μαθευτεί.

Κλειδωμένο