Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρου?

Ειδήσεις από διάφορα μέσα μαζικής ενημέρωσης
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εδώ μπορούμε να ανεβάζουμε ειδήσεις από διάφορα μέσα μαζικής ενημέρωσης και να τα σχολιάζουμε πάντα με κόσμιο τρόπο χωρίς βρισιές.
panasss
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2011, 14:27
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 58

Re: Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panasss » Δευ 22 Οκτ 2012, 15:25

Καλό θα ήταν όταν κάποιος κάνει δηλώσεις να γνωρίζει που πατά και που βρίσκεται!
Να μην υπάρχουν πισωγυρίσματα! να μπορούν οι αναγνώστες να βγάζουν κάποια συμπεράσματα από το περιεχόμενο της ανάπτυξης!
Ώστε να γίνεται μια εποικοδομητική συζήτηση χωρίς να γίνεται κουραστικό!!!



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 22 Οκτ 2012, 21:24

Αν και δεν υπάρχουν πολλοί που να δηλώνουν τι έχει κάποια περιοχή ή όχι ξεκαθαρίζω για κακόβουλες θέσεις πράγματα που τα έχω ξαναπεί... Όταν μια περιοχή την έχω ερευνήσει μέχρι τα 2 .000 μέτρα μακριά της που δεν μου ξεφεύγουν ενδείξεις οι δηλώσεις μου είναι ρητές και έχουν γίνει τέτοιες στις σελίδες μας σε περιπτώσεις άνω των πέντε υποθέσεων.. Όταν την περιοχή την έχω ερευνήσει από πιο μακριά οι δηλώσεις μου γίνονται με επιφυλάξεις... ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΗΡΑ ΠΙΣΩ.. Στην προκειμένη περίπτωση ήμουν πάνω από είκοσι χιλιόμετρα μακριά και την θέση της Αμφίπολης προσπάθησα να την εντοπίσω από τον οδικό χάρτη με ότι αυτό σημαίνει... Επιπλέον παρόλο που βρέθηκε αρχαίος ταφικός περίβολος δήλωσα από την αρχή πως αν δεν είχα λαθέψει στην θέση της Αμφίπολης δεν θα βρούνε βασιλικούς τάφους εκεί με τα κτερίσματά τους που σημαίνει πως αν βρούνε θα είναι λεηλατημένοι.. Μικρούς τάφους είπα πως μπορεί να βρεθούν έστω και αν δεν το πολυπεριμένω.... ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ μόνο που θέλησα να δείξω το ρίσκο των δηλώσεών μου και εξήγησα τι σημαίνει ταφικός περίβολος του μεγέθους και ποιότητας αυτού που ανευρέθη.. Άσχετα αν είχα λαθέψει από μακριά και διαψευστώ που θα είναι κάτι το αναμενόμενο σημαίνει πολλά αν δεν είχα λαθέψει… Τόσο για τους Έλληνες όσο και για την αρχαιολογία γιατί στον δήμο Αμφίπολης πιάνω και ο ίδιος μεγάλη αρχαιολογική ένδειξη και πιθανότατα να πρόκειται για βασιλικό τάφο αλλά από διαφορετική θέση και περιοχή εκείνης του ταφικού περιβόλου αν είχα εντοπίσει σωστά τη θέση της Αμφίπολης που εξαιτίας της ένδειξης προσπάθησα να εντοπίσω με τον χάρτη.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τρί 23 Οκτ 2012, 12:24

Και κάτι τελευταίο. Έχω κάνει πάνω από δέκα δηλώσεις μου σε σελίδες του χώρου μας για μακρινές ψαγμένες από εμένα περιοχές και εκ τούτου με επιφύλαξη και όλες πλην μιας που εκκρεμεί ήταν ολόσωστες… Τελικά φαίνεται πως και από μακριά δεν χάνω και τόσες ενδείξεις που νομίζω. Σε κάθε περίπτωση όμως οφείλω να πω τα πράγματα ως έχουν… Δηλαδή και στην συγκεκριμένη περίπτωση δήλωσα όπως σε όλες τις μακρινές με επιφύλαξη τη στιγμή μάλιστα που εκτός μην τυχόν μου διέφυγαν είχα επιπλέον και να μαντέψω σωστά που βρίσκονταν η Αμφίπολη. Πέραν όμως από τις επιφυλάξεις.. αν δεν βρουν βασιλικό ή βασιλικούς τάφους ΓΕΜΑΤΟΥΣ εκεί τότε ρητά δεν έκανα λάθος στη θέση της Αμφίπολης και οι βασιλικοί τάφοι είναι σίγουρα στην άλλη περιοχή βάσει της θέσης αυτής που είχα βέβαιη ένδειξή τους… Αλλιώς έκανα λάθος στη θέση και στα πιο πολλά από όσα είπα.. Σε λίγους μήνες θα ξέρουμε.

panasss
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2011, 14:27
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 58

Re: Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panasss » Τρί 23 Οκτ 2012, 15:19

Αναφέρεις ότι έχεις κάνει πάνω από δέκα δηλώσεις!
Το ερώτημα είναι! Έχουν υπάρξει αποτελέσματα έρευνας?
Αν ναι? με μεγάλο ενδιαφέρον θα το ακούσουμε για να χαρούμε!
Αν όμως δεν έχουν γίνει έρευνες δεν έχουν ουσία για περαιτέρω συζήτηση
μια και είναι μόνο υπόνοιες χωρίς απόδειξη!!!

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Βρέθηκε ο τάφος της γυναίκας και του γιου του Μ.Αλεξάνδρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τρί 23 Οκτ 2012, 18:57

Τελικά δεν αξίζει καν η μεταξύ μας επικοινωνία… Και βέβαια έγιναν οι δηλώσεις και οι δημοσιεύσεις για τις έρευνες με τα αποτελέσματά τους στις σελίδες μας ή τις δικές μου.. Ένα μόνο δεν πρόκειται να ξαναγίνει.. Να ξαναδηλώσω τέτοια πράγματα.

Κλειδωμένο