Νομίσματα

Αν έχετε βρει ένα νόμισμα και θέλετε πληροφορίες εδώ είναι το σωστό σημείο για να ανεβάσετε μια φωτογραφεία
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Από την στιγμή που αναρτήσετε οτιδήποτε στο χρυσοθήρες.gr θεωρήστε υπεύθυνοι και υπόλογοι.

θα ζητήσω για το κάθε νόμισμα που θα αναρτάτε να βάζετε και την έκθεση παράδοσης μαζί με αριθμό πρωτοκόλλου.

Το παρακάτω κείμενο είναι ο λόγος ύπαρξης αυτού του φόρουμ.....


Οι Χρυσοθήρες.gr σας καλωσορίζουν στο πλέον αρμόδιο φόρουμ που σχετίζετε με τους κρυμμένους θησαυρούς ανά την Ελλάδα και όχι μόνο!

Είμαστε εδώ για να συζητήσουμε και να αναλύσουμε ότι στοιχεία υπάρχουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Ακόμα είμαστε εδώ για να παρουσιάσουμε την αρχαιολογική κληρονομιά μας στο διαδίκτυο με κάθε ΝΟΜΙΜΟ τρόπο.(ιδιωτικές ανασκαφές πωλήσεις και παντός είδους εκμεταλλεύσεις αρχαίων αντικειμένων διώκονται από την Ελληνική νομοθεσία και ότι στοιχεία μας ζητηθούν από τις Ελληνικές Αρχές είμαστε πρόθυμοι και υπόχρεοι να τα δώσουμε).
iden1976

Re: Νομίσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iden1976 » Τρί 20 Δεκ 2011, 23:31

VIP έγραψε:Φιλε iden1976 μπορεις να μου πεις πια μεθοδο χρησιμοποιησες για τον καθαρισμο τους;
[3565]δεν γνωρίζω ακριβώς τη συστατικό ήταν φίλος,εσένα ς ενδιαφέρει πως τα καθάρισα δηλαδή...??και τα 29 νομίσματα που βγήκαν από εκεί ιταν σε άριστη κατάσταση..!!



zengin
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ 18 Απρ 2011, 01:20
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Re: Νομίσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zengin » Τετ 21 Δεκ 2011, 03:09

[9419]απορώ πως κατάφερες να τα καθαρίσεις τόσο τελοια και δεν μπόρεσες να τραβήξεις μια φωτογραφία της προκοπής .
Ο Admin βλέπει τα πάντα αλλά δεν ξέρει τα πάντα!
Εσείς είστε εδώ για να κρίνετε και να βγάλετε κάποια συμπεράσματα με αυτά που βλέπετε και διαβάζετε
και ο Admin είναι εδώ για να κρατάει της ισορροπίες ανάμεσα σας.
Εγώ δεν πιστεύω ότι κάποιος είναι τόσο ανόητος ώστε να νομίζει ότι μπορεί να δουλέψει μια ολόκληρη κοινότητα.

VIP
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί 22 Μαρ 2011, 15:12

Re: Νομίσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από VIP » Τετ 21 Δεκ 2011, 20:39

iden1976 έγραψε:
VIP έγραψε:Φιλε iden1976 μπορεις να μου πεις πια μεθοδο χρησιμοποιησες για τον καθαρισμο τους;
δεν γνωρίζω ακριβώς τη συστατικό ήταν φίλος,εσένα ς ενδιαφέρει πως τα καθάρισα δηλαδή...??και τα 29 νομίσματα που βγήκαν από εκεί ιταν σε άριστη κατάσταση..!!
[2589]Για να ειναι σε αριστη κατασταση προφανος δεν ηταν πολυ καιρο εκει θαμενα. Σιγουρα ειναι γνησια;

iden1976

Re: Νομίσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iden1976 » Τετ 21 Δεκ 2011, 20:43

VIP έγραψε: Για να ειναι σε αριστη κατασταση προφανος δεν ηταν πολυ καιρο εκει θαμενα. Σιγουρα ειναι γνησια;
[1596]εγώ δεν γνωρίζω ούτε καν τη εθνικότητα έχουν φίλε..τη να σου πω.για αυτό τα έβγαλα εδώ μήπως μας φώτιση κανένας αλλά.....αν νομίζετε ότι χάνω την ώρα μου στο να κατεβάζω φωτο,ιστε γελασμένοι.και αν νομίζετε ότι κοροιδευο η οτιδήποτε άλλο,απλά διεγράψτε το θέμα.ευχαριστώ.


Admin:Τα πράγματα είναι απλά οποίος ξέρει λέει την γνώμη του οι υπόλοιποι απλά μαθαίνουμε! Τα περιττά σχόλια σβηστήκανε.

Κλειδωμένο