Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπία

Πληροφορίες και συζητήσεις για πρακτικές μεθόδους και ιδιοκατασκευές αναζήτησης χρυσού
TEO
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος 2011, 19:29
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ
Ηλικία: 55

Re: Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TEO » Τρί 15 Μάιος 2012, 22:49

Σε ρωταω για να καταλαβω αν μιλαμε για το ιδιο ατομο.Αν μιλαμε για τον ιδιο τον γνωριζω και τον εμπιστευομαι.Σου στελνω το ονομα του σε πμ προς αποφυγη παρεξηγησεων.



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τρί 15 Μάιος 2012, 23:58

Τα μηνύματα δεν λειτουργούν και δεν έλαβα τίποτε..Σε κάθε περίπτωση όμως πολύ καλά κάνεις και τον εμπιστεύεσαι αφού τον γνωρίζεις..Και ο ίδιος εκτιμώ την κίνηση που έκανε και δεν επισκιάζεται η κίνησή του άσχετα αν δεν συμβαδίζουν με όσα ισχύουν για μένα ή τα όσα γνωρίζω..Και τούτο το λέω γιατί πέρα από τις ικανότητές μου που δεν μπορώ να σας τις δώσω υπήρχαν και οι γνώσεις που απέκτησα εξαιτίας των ικανοτήτων μου που θα μπορούσαν να βοηθήσουν σημαντικότατα πολλούς που ασχολούνται με το χόμπυ μας ή και τον επιστήμονα μα δεν το έκανα.Η αλήθεια είναι ότι προσπάθησα να το κάνω κάποιες φορές μα έτυχα αμφισβήτησης ή άσχημης συμπεριφοράς και δεν άξιζε τον κόπο να το συνεχίσω ή το ολοκληρώσω..'Αλλωστε κοίτα και μόνος σου...Δεν ενδιαφέρεται κανένας από τους επιστήμονες για τα όσα λέω πως μπορώ να κάνω και πιθανόν σνομπάρουν λες και τα γνωρίζουν...Μα αν τα γνώριζαν θα είχαν μεταφραστεί σε μηχανήματα που όμως δεν υπάρχουν ακόμη..Και πιστέψτε με ξέρω πολύ καλά ακόμη και πρακτικά τι λέω.. Όμως εδώ θα σταματήσω και δεν θα συνεχίσω να σχολιάζω γιατί αν και ξανάγραψα μετά τις προσβολές που δέχτηκα πριν καιρό, είχα πει τότε στους αρμοδίους ότι θα ξαναγράψω λίγο και σπανίως.

TEO
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος 2011, 19:29
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ
Ηλικία: 55

Re: Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TEO » Τετ 16 Μάιος 2012, 11:19

Το ονομα στο εστειλα με μαιλ.Αλλα οπως και να εχει η απαντηση σου σε τιμα.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 04 Ιουν 2012, 19:31

Τελικά η περιβόητη ραβδοσκοπική βέργα του επιστήμονα που θα σας έκανε ραβδοσκόπους έχει κάποια προβλήματα αν και δέχομαι πως η προσφορά είναι πάντα προσφορά και το εξετάζω μόνο εγκυκλοπαιδικά..Τα προβλήματα είναι πως απαγορεύεται να την αγγίξει άλλος εκτός από εσάς ούτε καν ο τορναδόρος που θα την φτιάξει γιατί αν την αγγίξει και δεύτερος δεν θα λειτουργήσει ποτέ σωστά και θα χρειαστείτε άλλη ή πανάκριβα υγρά να την ξεμπλοκάρετε...Επιπλέον αν χρειαστεί να την αποσυναρμολογήσετε και στη συνέχεια την ξαναβάλετε στη θέση της που είναι μεν εύκολο πράγμα αλλά θα πάψει όμως οριστικά να λειτουργεί και θα χρειασθείτε άλλη..Επιπλέον πρέπει να ταιριάζει και ο σωματότυπός σας και η πείρα σας να λειτουργεί αλλιώς όχι..Τέλος υπάρχουν πέραν των επιστημονικών φίλτρων,μαρτύρων,στάσης κ.λ.π. και ορισμένα μυστικά ιδιόρρυθμης λειτουργίας που όμως δεν λέγονται σε κανένα από τον επιστήμονα πλην όμως χωρίς αυτά και χωρίς όσα προείπαμε δεν θα μπορείτε να την λειτουργείτε ποτέ σωστά.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τα Πανεπιστήμια να δεχτούν κάποτε μα σωστά τη Ραβδοσκοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τρί 05 Ιουν 2012, 00:28

Δυστυχώς κάθε βήμα στη ζωή είναι και χίλιες απάτες...Δεν μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα γιατί ακόμη και οι αλήθειες λαμβάνονται σαν αναλήθειες στα τόσα ψεύδη..Επειδή δεν μπορώ όμως να βλέπω τους νέους χομπίστες να παραπλανώνται από δήθεν επιστημονικές βέργες ή ενσωματωμένες γεννήτριες θα πω μια πληροφορία αλλά μέχρι ενός σημείου και να την ψάξουν μόνοι τους για πιο πέρα γιατί δεν έχω τύχει καλής συμπεριφοράς στο χώρο μας...Υπάρχει ηλεκτρονικό μηχάνημα φυσικά όχι για εμένα μα που κάνει για ραβδοσκοπία μέχρι 500 περίπου μέτρα και με μια μικρή εύκολη μετατροπή εντοπίζει χρυσό με 50 % επιτυχία και δεν κοστίζει πάνω από 300 ευρώ...Αυτό θα έπρεπε να σας προσφέρει ή προτείνει ο κάθε επιστήμονας που ήθελε να σας βοηθήσει και όχι αλχημείες. Όπως το ίδιο και οι πεπειραμένοι ηλεκτρονικοί των σελίδων μας και όχι μηχανήματα απάτες...'Οσο για εμένα που είμαι νέος στις σελίδες άμα παραμείνω και παλιώσω και δεν έχει φιλοτιμηθεί κανείς να το κάνει τότε θα σας το δώσω.

Απάντηση