αδειεσ ανιχνευσησ για παραλιεσ

Σοβαρές συζητήσεις για σοβαρά και μη θέματα!
HOYLIO
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Δευ 21 Απρ 2014, 08:59
Χρόνια εμπειρίας: 0-1 χρόνια
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Ηλικία: 54

αδειεσ ανιχνευσησ για παραλιεσ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από HOYLIO » Κυρ 19 Απρ 2015, 22:25

παιδια εχω πολλα νευρα ,και αυτο με τουσ τυπουσ τησ αρχαιολογικησ υπηρεσιασ.εκανα αιτηση και κατεθεσα τα χαρτια απο περυσι τον μαρτιο,για ανιχνευση σε παραλιεσ και εχει περασει ενασ χρονοσ.τι να σασ πω.ακομα περιμενω απαντηση.και δεν ειναι αυτο το θεμα μου.το θεμα ειναι οτι μαλλον τα παιρνουνε οι μαγκεσ για να δωσουν αδειεσ η' εχουν δικουσ τουσ που συνεργαζονται και οταν καταθετεισ περιοχη για ψαξιμο τοτε καθυστερουν επιτηδεσ για να προλαβουν να στειλουν δικουσ τουσ πρωτα.και αφου την σαρωσουν και τα παρουν πρωτοι τα ευρουλακια η' οτι αλλο βρεθει,πασ και δεν βρισκεισ ουτε καρφιτσα.ειναι μεγαλη κοροιδια,καθε μερα τουσ επαιρνα τηλεφωνο για να δω για την εγκριση επι εξι μηνεσ,και ολο παρε με σε δυο μερεσ η'θα σου δωσω παραλια και παραμυθια.και βεβαια με ολεσ τισ απαιτουμενεσ ενεργειεσ εκανα τα εγραφα.στο τελοσ θα δωσω ονοματα στην ασφαλεια στα κεντρικα,και θα τουσ δωσω ονομαστικα με αιτηση προσ τον υπουργο πολιτισμου.ντροπη τουσ και αισχοσ.μετα πωσ να μην προτιμασ την παρανομια και το βραδυ οταν αντιμετωπιζεισ τετοιεσ καταστασεισ.αν για μια αδεια τετοια θελουν εναν χρονο,τοτε πωσ βγαζουν για ανασκαφεσ θησαυρων τισ αδειεσ πολυ πιο γρηγορα.ντροπη στο υπουργειο πολιτισμου ..μεγαλο αισχοσ.α ρεε ελλαδα...



Άβαταρ μέλους
giotis-pll
Πρόεδρος
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2010, 17:32
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 47

Re: αδειεσ ανιχνευσησ για παραλιεσ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giotis-pll » Κυρ 19 Απρ 2015, 22:51

Μας διαβάζουνε πολλοί!
Κόσμια και χωρίς υπαινιγμούς παρακαλώ.
Δώσε παραπάνω στοιχεία και ποτέ δεν ξέρεις (Όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος).
KANE KATI NA ΠAME ΣE KAMIA ΔOYΛEIA ΓIATI ΔEN ΜΠΟΡΩ NA ΣE ΠEPIΓPAΨΩ THN KATAΣTAΣH!

~ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ~

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: αδειεσ ανιχνευσησ για παραλιεσ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 20 Απρ 2015, 13:46

Τίποτε μάλλον δεν λειτουργεί σωστά μα θα πρέπει να το ξέρουμε πλέον και να το πάρουμε απόφαση, αλλά να μην το βάζουμε κάτω... Προσωπικά λίγο πριν τον τροχαίο τραυματισμό μου έκανα δύο αιτήσεις για άδεια ανασκαφής προς ανεύρεση θησαυρού.. Η μία ήταν στην Ευρυτανία για γνωστή από πληροφορίες περιοχή και η άλλη στη Φθιώτιδα για άγνωστη από πληροφορίες περιοχή.. Έχουν περάσει ήδη πάνω από πέντε χρόνια από τότε και παρότι ρώτησα δύο- τρεις φορές, ακόμη είμαι στην αναμονή και δεν περιμένω πλέον με τίποτε πως θα μου δώσουν άδειες, αν και οι περιοχές εκείνες ανήκαν στο κράτος και δεν ήταν χαρακτηρισμένες αρχαιολογικές και ούτε υπήρχαν ενδείξεις αρχαίων αντικειμένων σε αυτές... Η μία από τις δύο περιοχές βρέθηκε σκαμμένη δίπλα στο σημείο που έλεγα στην αίτησή μου, αλλά ευτυχώς σε καμιά αίτηση δεν ανέφερα στην πραγματικότητα την ακριβή περιοχή όπου είχα ενδείξεις θησαυρών και τις αιτήσεις τις έκανα περίπου ή κυρίως για να δω προληπτικά τα αποτελέσματα της νόμιμης οδού, τα οποία δυστυχώς δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικά. Ευτυχώς δηλαδή που δεν δήλωσα περιοχές θησαυρών. Την ίδια άσχημη εμπειρία είχα και από την Αρχαιολογική υπηρεσία που απευθύνθηκα για κάποια άλλα θέματα.. Δυστυχώς όμως όπως προκύπτει, μάλλον τίποτε δεν λειτουργεί σωστά.
Ait Ραβδοσκοπία

HOYLIO
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Δευ 21 Απρ 2014, 08:59
Χρόνια εμπειρίας: 0-1 χρόνια
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Ηλικία: 54

Re: αδειεσ ανιχνευσησ για παραλιεσ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από HOYLIO » Δευ 20 Απρ 2015, 18:16

giotis-pll έγραψε:Μας διαβάζουνε πολλοί!
Κόσμια και χωρίς υπαινιγμούς παρακαλώ.
Δώσε παραπάνω στοιχεία και ποτέ δεν ξέρεις (Όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος).
παιδια δεν θελω να προσβαλω κανεναν ,παρα μονο τουσ ηθικουσ αυτουργουσ αυτησ τησ υποθεσησ.επι καθημερινησ βασεωσ τουσ παιρνω τηλεφωνο εδω και πολλουσ μηνεσ για να δω τι γινεται ,και βλεπω οτι κατι μυστηριο παιζετε στα λογια των απαντησεων τουσ.την μια μερα μου λενε οτι δεν μπορει να δωθει η σχετικη παραλια λογω οτι ειναι μεσα σε αρχαιολογικη γραμμη,και μετα απο 2 μερεσ μου λενε οτι εντελει θα σου δωσω αυτην την παραλια,.και το περιεργο ειναι οτι δεν βλεπεισ καμμια στεθερη απαντηση ωστε να ξερεισ πωσ να κινηθεισ ρε παιδι μου.να κοιταξω να αλλαξω αιτηση και μεροσ η' να επιμενω στην ιδια αιτηση .απο μερα ,σε μερα με πανε,περασε ακριβωσ ενασ χρονοσ και αδεια δεν ειδα και πιστευω οτι δεν θα δω.και αφου ξαναεπικοινωνω τηλεφωνικα παλι μαζι τουσ για να δω τι στο καλο γινεται,μου λενε πωσ να ξαναπαρω σε 2 μερεσ για να δουν αν θα μου την δωσουν.το ιδιο δηλαδη που μου λενε εδω και ενα χρονο.ουτε εγγραφο εχει ερθει που να λεει κατι απο την υπηρεσια ,μονο λογια απο το τηλεφωνο.αρχιζω να σκεφτομαι οτι θα πρεπει να απευθυνθω στον υπουργο πολιτισμου και αρχαιοτητων με ενα ηλεκτρονικο μυνημα και να του εξιστορησω την περιπτωση οπωσ εχει διαδραματιστει με ονοματα των κυριων που εχουν την εντυπωση πωσ κανουν καλα την δουλεια τουσ.η' δευτερη λυση να παω στην ασφαλεια και αφου εξιστορησω το τι εγινε και πωσ να ξαναπαω στην υπηρεσια με σημαδεμενα λεφτα .δεν παει κατι αλλο να σκεφτω πια .αγανακτισα ρε παιδια.

Άβαταρ μέλους
Admin
Πρόεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Πέμ 28 Ιαν 2010, 21:12
Χρόνια εμπειρίας: 3-5 χρονια
Τοποθεσία: ΧΙΟΝΑΤΑ

Re: αδειεσ ανιχνευσησ για παραλιεσ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Admin » Δευ 20 Απρ 2015, 19:27

Μόνο τα γραπτά μένουν τα υπόλειπα τα πέρνει ο άνεμος.
Καλό θα ήταν η οποιαδήποτε επιστολή να δημοσιεύετε και σε κάποιο μέσω μαζικής πληροφόρησης χωρίς ονόματα εμπλεκομένων για αποφυγή μηνύσεων.
>>>>>Χρυσοθήρες το επίσημο κανάλι (ΕΓΓΡΑΦΗ)<<<<<
Πως ανεβάζουμε φωτογραφίες
Πως ανεβάζουμε βίντεο από το Youtube

Σωκράτης:
«Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα» (ένα ξέρω ότι δεν ξέρω τίποτα)

Απάντηση