-Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε τα πάντα γύρω από τα μεταφυσικά φαινόμενα που έχουμε ή δεν έχουμε συναντήσει.
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 14 Ιούλ 2016, 15:04

Συνεχίζεις δυστυχώς να λες "κουφά".. Περίμενα πως θα "πετάξεις" και τα περί οξείδωσης που είναι το μοναδικό που προβάλλεις σαν γνώσεις, γιατί άλλα δεν ξέρεις όπως φαίνεται.. Όσο για τα χρόνια που έφαγες σε αυτά δεν σημαίνουν τίποτε αν το αποτέλεσμα στην πράξη, δηλαδή στο δοκιμαστήριό μου είναι μηδέν..Δεν ισχύει τίποτε από όσα λες και να μην "μακρυλογήσω" πάλι με θεωρίες, όπου και αν βάλεις ένα οξειδωμένο ευγενές μέταλλο και ένα μη οξειδωμένο θα στα βρω που σημαίνει πως για μένα αλλά και αντικειμενικά για όλους δεν διαφέρουν σε ότι βγάζουν.. Επιπλέον όσα λες δεν ισχύουν για το χρυσό που όσα χρόνια και αν περάσουν δεν θα τον βρεις πολύ οξειδωμένο, οπότε και όσα λες αυτόματα δεν ισχύουν για θησαυρούς αφού όλοι οι θησαυροί χρυσά έχουν και όχι χαλκούς.. Δεν θα μπω στον κόπο να ασχοληθώ με τα vlf και κατά πόσο είναι πατάτες στα ευγενή κ.λ.π. ή κατά πόσο η ιδιοκατασκευή σου στο δίσκο που είπες ή αλλού μετράει ή όχι, αλλά από ότι καταλαβαίνω δεν πρόκειται να έρθεις και κοιτάς να βγεις στον αφρό διαφορετικά.. Αν τώρα είναι να έρθεις και να μου λες πως ήταν οξειδωμένοι οι μπρούτζοι και τα χάλκινα και για τούτο δεν τα έπιασες άστο καλύτερα.. Τέτοια κουφά δεν τα μπορώ.. Τέλος από μένα στην ανταλλαγή απόψεων..



van
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Δευ 14 Μαρ 2016, 01:55
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 55

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από van » Πέμ 14 Ιούλ 2016, 15:23

θα ερθω και θα κανουμε μαζι ενα βιντεο. δεν ειναι ιδιοκατασκευη. μανατος ειναι. θα φερω εγω μεταλα οξειδεμενα και μη

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 14 Ιούλ 2016, 15:41

Από ότι καταλαβαίνω σκοπός σου δεν είναι στην ουσία να δοκιμαστείς εσύ αλλά να δοκιμάσεις εμένα... Πριν δοκιμαστείς εσύ, δεν δέχομαι καμιά δοκιμή μου... Αν δοκιμαστείς και αποτύχεις θα πρέπει να το δεχτείς χωρίς δικαιολογίες του αέρα, αλλιώς δεν δέχομαι τη δοκιμή μου.. Αν κάνεις αυτά που οφείλεις τότε δέχομαι τη δοκιμή μου στη φυσική Ραβδοσκοπία.. Οξειδωμένα αν φέρεις να είναι μόνο χρυσά... Αν δεν υπάρχουν τότε να φέρεις και ασημένια και να ξέρεις ότι παρότι όλα τα χρόνια δεν μπορούσα να εντοπίσω ποτέ ασήμι (δεν νιώθω ευκρινώς τις ενδείξεις του στα χέρια μου), αυτή τη φορά θα υπερπροσπαθήσω να είναι η πρώτη φορά που θα το καταφέρω.. Αν δεν τα καταφέρω δεν χωράει καμιά δικαιολογία ούτε για μένα.. Χαλκό μην φέρεις για μένα διότι όπως είπα δεν μας αφορά γιατί άλλο χαλκός και άλλο θησαυρός.. Η λήψη του βίντεο θα γίνει από άνθρωπό μου και θα λάβεις αυθημερόν αντίγραφο

van
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Δευ 14 Μαρ 2016, 01:55
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 55

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από van » Πέμ 14 Ιούλ 2016, 16:10

εσυ να μην εχεις ουτε βεργες. δεν με ενδιαφερει τι κανουν αλλοι. αποτυχια για μενα ειναι μαθημα. δεν θα γραψω που εχεις λαθος γιατι αυτη η ανταλλαγη αποψεων σαν στοχο εχει εγω να γραφω συγκεκριμενα πραγματα εσυ να τα αμφισβητεις κι εγω να γραφω ξανα για να μαθαινεις. δεν ειναι κακο αυτο. συμβαινει στα φορουμ

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 14 Ιούλ 2016, 16:27

ait έγραψε:Από ότι καταλαβαίνω σκοπός σου δεν είναι στην ουσία να δοκιμαστείς εσύ αλλά να δοκιμάσεις εμένα... Πριν δοκιμαστείς εσύ, δεν δέχομαι καμιά δοκιμή μου... Αν δοκιμαστείς και αποτύχεις θα πρέπει να το δεχτείς χωρίς δικαιολογίες του αέρα, αλλιώς δεν δέχομαι τη δοκιμή μου.. Αν κάνεις αυτά που οφείλεις τότε δέχομαι τη δοκιμή μου στη φυσική Ραβδοσκοπία.. Οξειδωμένα αν φέρεις να είναι μόνο χρυσά... Αν δεν υπάρχουν τότε να φέρεις και ασημένια και να ξέρεις ότι παρότι όλα τα χρόνια δεν μπορούσα να εντοπίσω ποτέ ασήμι (δεν νιώθω ευκρινώς τις ενδείξεις του στα χέρια μου), αυτή τη φορά θα υπερπροσπαθήσω να είναι η πρώτη φορά που θα το καταφέρω.. Αν δεν τα καταφέρω δεν χωράει καμιά δικαιολογία ούτε για μένα.. Χαλκό μην φέρεις για μένα διότι όπως είπα δεν μας αφορά γιατί άλλο χαλκός και άλλο θησαυρός.. Η λήψη του βίντεο θα γίνει από άνθρωπό μου και θα λάβεις αυθημερόν αντίγραφο
Και κάτι ακόμη.. Αν τα οξειδωμένα και μη οξειδωμένα τα φέρνεις για να αποδείξεις και τα "κουφά" σου, τότε ειλικρινά ξέχνα τη συνάντησή μας γιατί δεν αξίζεις τον κόπο να γίνει.. Τα μηχανήματα δεν με αφορά αν χτυπάνε στον γάμο του Καραγκιόζη πράγμα γνωστόν, αλλά μόνο αν μπορούν να εντοπίσουν θησαυρούς.. Και πως θα εξηγήσεις εσύ τα χτυπήματα στο γάμο του καραγκιόζη;;.. Ξέρεις από διαφορά φάσεων και αυτεπαγωγής;; Ξέρεις να τεκμηριώσεις τι στέλνει από τον πομπό ή τι λαμβάνει από τον δέκτη και γιατί ή πως ανταποκρίνονται τα θαμμένα ώστε να δικαιολογήσεις τις διαφορετικές ενδείξεις;... Αλλά τι λέω μόνο τη λέξη οξείδωση χρησιμοποιείς.. Μόνο αν εντοπίζει το μηχάνημά σου ευγενείς στόχους ή όχι που σημαίνει ότι πιθανότατα εντοπίζει θησαυρούς δέχομαι να δοκιμαστείς και όχι σε σαχλαμάρες.. Με κούρασες και είμαι στο τσακ να πάψω να ασχολούμαι με σαχλαμάρες...

Απάντηση