Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Πληροφορίες και συζητήσεις για πρακτικές μεθόδους και ιδιοκατασκευές αναζήτησης χρυσού
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Τι συμβαίνει στο χώρο μας και στο χόμπι μας;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Σάβ 30 Μαρ 2013, 09:44

Τι συμβαίνει στο χώρο μας και στο χόμπι μας;;
Συμβαίνει ένας ατέλειωτος κύκλος ατομικών προσπαθειών των χρυσοθήρων από την ώρα που θα ασχοληθούν με το χόμπι τούτο μέχρι που θα απογοητευτούν και θα τα παρατήσουν μετά από χρόνια αν δεν καταφέρουν τίποτε... Στο ξεκίνημά τους αγοράζουν μηχανήματα αποστάσεως ή επιτόπια το ένα μετά το άλλο για να γίνουν ικανοί να βρίσκουν θησαυρούς.. Αρχικά και για καιρό νομίζουν πως τα κατάφεραν μα όταν διαπιστώσουν πως τα μηχανήματα δεν κάνουν τίποτε αφού επιμείνουν για καιρό σε πολλές μάρκες και διαφορετικά είδη από αυτά, τότε στρέφονται απελπισμένοι προς την ραβδοσκοπία.. Πρώτα με μηχανήματα, γεννήτριες συχνοτήτων, ειδικές βέργες κ.λ.π. Αφού και εκεί για καιρό νομίσουν πως τα κατάφεραν στο τέλος απογοητεύονται και από αυτά και προσπαθούν μόνοι τους με τα δήθεν κόλπα των ραβδοσκόπων ή άλλα δικά τους... Άλλοτε με δυο βέργες σε κάθε χέρι με ειδικές λαβές, μετά με σκέτες λαβές, μετά με χωρίς λαβές, με μάρτυρες, χωρίς μάρτυρες, με μονώσεις ή χωρίς, με ραδιενεργά υλικά στις λαβές, με μια βέργα σε λαβή όπου τοποθετείται και ο μάρτυρας ή μια βέργα χωρίς λαβή.....μετά γυρίζουν πάλι στις δυο βέργες και έπειτα ξανά σε όλο τον κύκλο ή μέρη του με μηχανήματα ή χωρίς αυτά όπως προαναφέραμε ή και εξηγώντας τα σημάδια.. Κάθε φορά με κάθε τρόπο που πειραματίζονται πιστεύουν πως τα κατάφεραν και γίνεται χαμός με την υπεροψία τους για την επιτυχία τους όπου κρατούν απόκρυφη την μέθοδό τους, ώσπου μετά από καιρό να αντιληφθούν πως λάθεψαν..Στη συνέχεια όμως θα βρουν κάποιο άλλο τρόπο και η υπεροψία για το αλάθητό τους ως και η μυστικοπάθεια συνεχίζονται μέχρι να αντιληφθούν (αν ποτέ συμβεί) πάλι το λάθος τους και φτου από την αρχή κάθε φορά..



MONTECHRISTO
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ 10 Σεπ 2010, 18:31

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MONTECHRISTO » Σάβ 30 Μαρ 2013, 14:37

καπως ετσι ειναι τα πραγματα,δυστηχως ;)

sotiris
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ 20 Ιούλ 2011, 22:57

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotiris » Πέμ 02 Μάιος 2013, 09:12

λοιπον θα αναφερω την προσωπικη μου εμπειρια με την γνωριμια μου με τον φιλο αιτ οσον αφορα το χαρισμα του...ο ανθρωπος ειναι πολυ μπροστα στο θεμα ραυδοσκοπια..πηγαμε μαζι σε διαφορα σημεια...σε καποιο απο αυτα πηρε ενδειξη (πισω απο τον λοφο που βρισκομαστε υπαρχει μοναστηρι το οποιο φυσικα δεν το γνωριζε γιατι ειναι μεσα στο βουνο στο πουθενα) απο την πισω πλευρα του λοφου και ακολουθωντας το σημα μας υπεδειξε το μοναστηρι το οποιο δεν μας ενδιαφερει βεβαια...σε αλλα σημεια που ειχαμε υποψιες δεν ειχε κατι ή ηταν παρμενα..τα σημεια αυτα ειναι τσεκαρισμενα αρκετες φορες με αλλους συναδελφους των οποιων οι γνωμες ηταν "οτι να 'ναι"..το καλο ειναι οτι ξεκαθαρισαμε στην περιοχη μας οτι δεν υπαρχει κατι ενδιαφερων να μην τρεφουμε και ελπιδες...ο ανθρωπος αιτ (κωνσταντινος) ειναι ενας πολυ μορφωμενος και ειλικρινης ανθρωπος ο οποιος εχει ταλαιπωρηθει αρκετα απο "συναδελφους" και μη και καμια σχεση δεν εχει με τα λαμογια του χωρου μας,με τον οποιο χαιρεσαι πραγματικα να συναναστρεφεσαι μαζι του..τον ευχαριστω πολυ και συντομα θα ξανασυναντηθουμε για να συνεχισουμε τις ερευνες μας ;)

Άβαταρ μέλους
giotis-pll
Πρόεδρος
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2010, 17:32
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 47

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giotis-pll » Πέμ 02 Μάιος 2013, 10:37

Το θέμα κλειδώνει
KANE KATI NA ΠAME ΣE KAMIA ΔOYΛEIA ΓIATI ΔEN ΜΠΟΡΩ NA ΣE ΠEPIΓPAΨΩ THN KATAΣTAΣH!

~ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ~

Κλειδωμένο