Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Πληροφορίες και συζητήσεις για πρακτικές μεθόδους και ιδιοκατασκευές αναζήτησης χρυσού
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 05 Απρ 2012, 23:43

Αν εννοείς τι βέργες χρησιμοποιώ εγώ και τι λαβές που είναι όλες απλές.... δεν έχω πρόβλημα όποιες και αν χρησιμοποιήσω χάλκινες,μπρούτζινες ή σιδερενιες.


Ait Ραβδοσκοπία

Άβαταρ μέλους
ROSOS
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 07:34

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ROSOS » Παρ 06 Απρ 2012, 13:44

φιλε αιτ βρηκες κανενα χρυσοψαρο ποτε σου; αυτο το εγω σου με πεθενει. σε ρωτα ο ντιμις για τα μεταλα που φιαχνουν ραβδοσκοπικα και του απαντας παλι για σενα. τι να πω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :)
ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Παρ 06 Απρ 2012, 15:50

Φίλε Ρώσος αν και δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο μιλάς εσύ για λογαριασμό του ντίμι τις εξυπνάδες σου αλλού.Αυτό κατάλαβα αυτό απάντησα αλλά το δικό μου εγώ δεν πρόσβαλλε κανένα αντίθετα με το δικό σου το υπέρ Εγώ που καταπροσβάλλει..Επειδή δεν πρόκειται με αυτές τις συνθήκες να ξαναπαντήσω επιθυμώ την αποχώρησή μου και να με διαγράψει ο admin..
Ait Ραβδοσκοπία

dimis
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ 05 Απρ 2012, 20:27

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimis » Παρ 06 Απρ 2012, 16:25

ρε παιδια μην παρεξηγιεστε...... εγω ρωτησα για να μαθω ποιο μεταλλο ειναι ποιο αποτελεσματικο γτ με τον χαλκο που χρησιμοποιω δεν εχω καθολου ερεθισματα... μηπωσ ειναι καλυτερο να χρησιμοποιησω μπρουτζο????

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Τι λένε οι άλλοι για μένα και τη Ραβδοσκοπία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Παρ 06 Απρ 2012, 16:50

dimis έγραψε:ρε παιδια μην παρεξηγιεστε...... εγω ρωτησα για να μαθω ποιο μεταλλο ειναι ποιο αποτελεσματικο γτ με τον χαλκο που χρησιμοποιω δεν εχω καθολου ερεθισματα... μηπωσ ειναι καλυτερο να χρησιμοποιησω μπρουτζο????
Αυτό κατάλαβα πως ρωτάς και θα μπορούσα να σου απαντήσω περισσότερα από αυτά που εννοούσα πως όταν κάποιου ερεθίζονται τα χέρια ανταποκρίνονται σε πιο πολλά από ένα μέταλλα στη χρήση τους.Επιπλέον δεν σημαίνει επειδή τα δικά μου χέρια ανταποκρίνονται καλά με τη χρήση αρκετών μέταλλων πως ισχύει και για τον καθένα σας....Για παράδειγμα κάποιου που ερεθίζονται τα χέρια από τις βέργες, κατά τη ραβδοσκοπία δεν θα έλκονται σε χ, ούτε θα απωθούνται αυτές παρά θα μένουν ακίνητες(όσο γίνεται από το περπάτημα).Αυτό σημαίνει ότι ο ραβδοσκόπος του οποίου ερεθίζονται τα χέρια ειδοποιείται από τους ερεθισμούς και όχι από έλξεις ή απωθήσεις των βεργών που μένουν ακίνητες και που ειδοποιούνται όσοι δεν έχουν τα ερεθίσματα αυτά στα χέρια τους.Θα μπορούσα να σου θέσω και μια μέθοδο να αντιληφθείς αν και κατά πόσο ερεθίζονται τα χέρια σου μα επειδή θα χρειαστείς και διευκρινήσεις κατά την εφαρμογή θα μου επιτρέψεις να το αποφύγω γιατί ειλικρινά δεν θα ξαναγράψω σε καμιά σελίδα του χώρου μας.. να έχω την ησυχία μου.
Ait Ραβδοσκοπία

Κλειδωμένο