Επί προσωπικού θέματος

Σοβαρές συζητήσεις για σοβαρά και μη θέματα!
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Επί προσωπικού θέματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τετ 08 Αύγ 2012, 03:06

Όσες περιοχές ανακοίνωσα πως έχω χρυσές ενδείξεις συμπεριλαμβανομένης και της Λειβαδιάς προέρχονται από δικούς μου εντοπισμούς κατά την περιοδεία μου πριν το τροχαίο και εντελώς καμία δεν προέρχεται από πληροφορία χρυσοθήρα ή άλλου για τούτο και δικαιωματικά τις ανακοινώνω. Δυστυχώς κάποιοι ενοχλήθηκαν πολύ αντί να χαρούν με αποτέλεσμα να επιτίθενται και να με προσβάλουν… Φυσικά δεν είναι που δεν μπορώ να εντοπίζω γιατί τότε δεν θα τους ένοιαζε καν τι ανακοινώνω… Το ίδιο και αν μπορούσαν να τα βρουν γιατί τότε όχι μόνο δεν θα μου επιτίθονταν και κατηγορούσαν μα θα με παρακινούσαν να πω και άλλες περιοχές και με πιο ακρίβεια κάποιες εξ αυτών. Τελικά σε αυτό το χώρο πάνω από ένας και μόνος του δεν γίνεται..είναι πολλοί.



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Επί προσωπικού θέματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Παρ 10 Αύγ 2012, 13:54

Κάποιος χωρίς να πω ποιος εξακολουθεί να επιτίθεται με κατηγορίες εδώ και αλλού με συνεχόμενα ελεεινά ψέματα πέρα από κάθε πραγματικότητα και αλήθεια. Το γιατί το κάνει το εξηγούν κάποια από τα εξωπραγματικά λόγια και γραφόμενά του που είναι: «Έγραψες ότι υπάρχει δουλειά στην τάδε περιοχή….. κατάλαβες τώρα για ποιο λόγο θα με βρίσκεις μπροστά σου!»
Το κάνει λοιπόν όπως λέει αλλά και σύμφωνα με όσα από τον ίδιο γνωρίζω πιθανότατα και κύρια επειδή έδωσα στον καθένα την ευκαιρία να δοκιμάσετε για τυχόν λίρες στη Λειβαδιά. Κατηγορεί πως δεν μπορώ να εντοπίζω καλά ή ότι πρόκειται για άλλο βουνό δίπλα ή για τίποτε ή για αρχαία κ.λ.π. να μην πάει κανένας σας που θα ενδιαφερθεί και πιθανότατα για να μην τα χάσει…. Δεν είναι όμως έτσι: 1) ο νόμος όπως και όπου ορίζει δίνει το δικαίωμα σε όλους να προσπαθήσουν και τελικά αν βρεθούν ανήκουν τα μισά στο κράτος και τα άλλα μισά ΜΟΝΟ σε όποιον τα ΒΡΕΙ και όχι σε γνώστες ράδιο αρβύλας πληροφοριών κ.λ.π. Πόσο μάλλον που πρώτος του μίλησα για ένδειξη με λίρες στη Λειβαδιά 2) Είκοσι ολόκληρα χρόνια τα ψάχνει… τώρα φοβάται πως θα τα χάσει;;; Άλλωστε ο ίδιος δεν μπορεί καθόλου να ραβδοσκοπήσει και αφού τόσα χρόνια με όποιο άλλο τρόπο και αν ψάχνει δεν τα βρήκε… τώρα θα τα βρει;;;; Αν και είμαι νέος στα φόρουμ του χώρου μας ουδέποτε πήρα ούτε ένα ευρώ από κανένα σας για να θέλω να σας αποδείξω τις ικανότητές μου ή την πείρα μου και να σας έχω πελάτες.. Αντίθετα αυτά τα κάνουν κάποιοι άλλοι όπως και άλλα πράγματα να μην πω τι και ποιοι. Παίρνουν 600 ευρώ την κάθε φορά χωρίς ποτέ να μπορούν να απαντήσουν για χρόνια αν έχει θησαυρό ή όχι η δική τους γνωστή περιοχή, πόσο μάλλον στη δική σας!!! Προσωπικά δεν έχω ανάγκη από τους υπολοίπους για τίποτε αφού δεν υπάρχουν υπόλοιποι ούτε πολλοί για να μην πω κανένας από όσα γνωρίζω που να μπορεί να κάνει κάτι καλό στη φυσική ραβδοσκοπία. Όλοι εσείς που δεν μπορείτε όσο και οι άλλοι οι «πελάτες σας» που πάτε να τους τα βρείτε μένετε για χρόνια και χρόνια με τα ερωτήματα αναπάντητα να σας ταλαιπωρούν: «τελικά έχει εκείνη η περιοχή θησαυρό ή όχι;;;;;»!!!! Άσχετα τι έκανα ως τώρα και να ήθελα να απαντήσω σε κάποιους σας στα ερωτήματα αυτά με την συμπεριφορά σας μου το απαγορέψατε και τα καταφέρατε..
Δεν πρόκειται να ξαναενοχλήσω τη σωστή τούτη σελίδα με τέτοιες σαχλαμάρες ότι και αν λεχθεί εναντίον μου…. Το κακό είναι πως κάτι τέτοιοι συνάνθρωποί μας με έκαναν να σιχαθώ τον χώρο μας και να μην φέρομαι πλέον καλοπροαίρετα ούτε σε τυχόν σωστούς χομπίστες μας… Οπωσδήποτε δεν θέλω καμιά σχέση με τέτοιου είδους ανθρώπων και για τις ψευτιές τους ή τις βρισιές τους σίγουρα θα μου δώσουν λόγο… Αν υπάρχει κανένας «σοβαρός» φίλος (πέραν όσων φέρθηκαν αισχρά) που θέλει πράγματι να του δείξω κάποιες από τις ικανότητές μου (όποιες ο ίδιος θελήσω)… άμα μπορεί να επισκεφθεί την περιοχή μου (Φθιώτιδα) σε ημερομηνία που θα ορίσω για να μην έχω υποθέσεις και λείπω ας μου κάνει την πρόταση και θα δεχτώ για κάποιους εξ αυτών οπωσδήποτε (που θα δηλώσουν εντός διμήνου την επιθυμία)… αφού το προγραμματίσω υπό τον όρο ότι θα μαγνητοσκοπείται η επίδειξη και οι παρευρισκόμενοι και θα μπορώ να το δημοσιεύσω στο ίντερνετ και στις σελίδες μας για να μην μπορούν τυχόν κακοπροαίρετοι από αυτούς και άθλιες σκοπιμότητες τους να αλλοιώσουν την αλήθεια όπως τους συμφέρει ή εξυπηρετεί…

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Επί προσωπικού θέματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Σάβ 11 Αύγ 2012, 06:13

ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙ ΟΙ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΟΙ;;;
Τα τοπικά μηχανήματα-ανιχνευτές μπορούν να εντοπίσουν τα ευγενή μέταλλα αλλά μόνο μέχρι ένα μέτρο βάθος και μπορούν να ψάξουν καλά μόνο μικρές περιοχές π.χ.200 τ.μ. αλλά και πάλι όχι με σιγουριά πως δεν μας διέφυγε ο θησαυρός . Τα μακρινά μηχανήματα (ραβδοσκοπικά κ.ά.) μπορούν και εντοπίσουν από μακριά τα ευγενή μέταλλα αλλά με προβλήματα λαθών και μόνο τα πρόσφατα θαμμένα, ενώ όσα έχουν θαφτεί από παλιά δεν μπορούν να τα εντοπίσουν μέχρι στιγμής.. Τα ίδια με τα μακρινά μηχανήματα κάνουν και οι «ψευτοραβδοσκόποι» με διάφορα κόλπα και βοηθήματα γιατί αλλιώς δεν μπορούν να κάνουν ούτε αυτά (δηλαδή στην ουσία δεν μπορούν τίποτε)… όπως δεν μπορούν να βρουν ούτε και τα από παλιά θαμμένα… Αυτή είναι η αλήθεια για τον χώρο μας όσο και αν προκαλούν ή τα παρουσιάζουν διαφορετικά οι «ψευτοραβδοσκόποι» και οι έμποροι.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Επί προσωπικού θέματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Κυρ 12 Αύγ 2012, 10:29

[quote="ait"]ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙ ΟΙ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΟΙ;;;
Τα τοπικά μηχανήματα-ανιχνευτές μπορούν να εντοπίσουν τα ευγενή μέταλλα αλλά μόνο μέχρι ένα μέτρο βάθος και μπορούν να ψάξουν καλά μόνο μικρές περιοχές π.χ.200 τ.μ. αλλά και πάλι όχι με σιγουριά πως δεν μας διέφυγε ο θησαυρός . Τα μακρινά μηχανήματα (ραβδοσκοπικά κ.ά.) μπορούν και εντοπίσουν από μακριά τα ευγενή μέταλλα αλλά με προβλήματα λαθών και μόνο τα πρόσφατα θαμμένα, ενώ όσα έχουν θαφτεί από παλιά δεν μπορούν να τα εντοπίσουν μέχρι στιγμής.. Τα ίδια με τα μακρινά μηχανήματα κάνουν και οι «ψευτοραβδοσκόποι» με διάφορα κόλπα και βοηθήματα γιατί αλλιώς δεν μπορούν να κάνουν ούτε αυτά (δηλαδή στην ουσία δεν μπορούν τίποτε)… όπως δεν μπορούν να βρουν ούτε και τα από παλιά θαμμένα… Αυτή είναι η αλήθεια για τον χώρο μας όσο και αν προκαλούν ή τα παρουσιάζουν διαφορετικά οι «ψευτοραβδοσκόποι» και οι έμποροι.

Οι τοπικοί ανιχνευτές φτάνουν μερικοί το πολύ μέχρι ένα μέτρο βάθος αλλά στα παλιά θαμμένα ευγενή μέταλλα...Στα πρόσφατα κάποιοι έχουν περισσότερο βάθος μα τι να το κάνεις αφού οι θησαυροί είναι θαμμένοι από παλιά...

Κλειδωμένο