Χρυσός σε ποτάμια

Σοβαρές συζητήσεις για σοβαρά και μη θέματα!
cleanlife
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2012, 17:59

Χρυσός σε ποτάμια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από cleanlife » Σάβ 12 Ιαν 2013, 10:17

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά και καλή χρονιά με.... κέρδη.
ερώτηση : έψαξα στο φόρουμ και δεν είδα θέμα για χρυσό σε ποτάμια , θα ήθελα να μάθω περισσότερα για το θέμα αυτό , γνωρίζει κανένας τίποτα ; τα : τι , που , πως , αν υπάρχουν γεωλογικοί χάρτες κλπ , κλπ . ευχαριστώ εκ των προτέρων .
ίσως είναι ευκαιρία να ανοίξουμε ένα θέμα και για αυτό το είδος θησαυρού.



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: Το Οδοιπορικό ΜΟΥ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Σάβ 12 Ιαν 2013, 18:19

Πολύ ωραίο θέμα μα δεν έχω καμιά πείρα για να πω την γνώμη μου… Βέβαια κάποιος φίλος έστειλε στη σελίδα μου στο φεϊσμπούκ κάποιους συνδέσμους και είδα σε βιντεάκια μερικά μηχανήματα που ξεχώριζαν από μόνα τους τα μικρά κομμάτια μετάλλων (οπότε και τυχόν χρυσού) από τη άμμο του ποταμού ή άλλα μικρο πετρώματα…βέβαια δεν τα έχω δει από κοντά για να ξέρω εάν πράγματι μπορούν να το κάνουν…Τέλος από την άλλη δεν γνωρίζω στατιστικά ή με άλλο τρόπο αν συμφέρει μια τέτοια ασχολία…Ελπίζω να υπάρχει κάποιος άλλος φίλος που να γνωρίζει και να μας πει κάτι παραπάνω.

samaras
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 15 Ιαν 2013, 23:14

Re: Χρυσός σε ποτάμια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από samaras » Τρί 15 Ιαν 2013, 23:36

καλησπέρα , τελικά ίσως το ΄΄κυνηγι΄΄ σε ποταμι να ειναι πιο προσοδοφόρο ,μιας και τα ελληνικα ποταμια έχουν χρυσο , ο οποιος βεβαια ειναι σε μορφή ψηγματων , δεν προκειται να βρειτε κοματια μεγαλα , με λιγο ψαξιμο βρηκα οτι στον γαλλικο ποταμο στην β. ελλαδα υπηρχε εκμεταλλευσιμος χρυσος , το ιδιο και στην θρακη οπως και στα σερβια κοζανης και στον αλιακμονα , το μονο που χρειαζεται κατατην γνωμη μου ειναι υπομονη , υπομονη , υπομονη και ορεξη για εξορμησεις στην φυση , φυσικα στην χαλκιδικη ως γνωστον ,
Ενα πλαστικο τηγανι , μια σιττα , ενα φτιαρακι, αρκετη μελετη ( υπαρχουν στο ιντερνετ σχετικα αρθρα) και.... σιγα - σιγα οι κοποι θα ανταμοιφθουν , ... στην χειρωτερη των περιπτωσεων κανουμε και ενα ψαρεμα μιας και ειμαστε σε ποταμι , κια απο οσο γνωριζω δεν ειναι παρανομο , αβ κανω λαθος σε αυτα που γραφω ας με διορθωσει καποιος , δεκτη καθε παρατηρηση

Άβαταρ μέλους
Admin
Πρόεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Πέμ 28 Ιαν 2010, 21:12
Χρόνια εμπειρίας: 3-5 χρονια
Τοποθεσία: ΧΙΟΝΑΤΑ

Re: Χρυσός σε ποτάμια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Admin » Τετ 16 Ιαν 2013, 00:48

Μπορείτε να βάλετε απλά μια φωτογραφία από τα μηχανήματα που χρειάζονται χωρίς να στέλνετε τα μέλη στους εμπόρους με διάφορα link .Ο έμπορος αν θέλει να πουλήσει υπάρχει και η διαφήμιση.

samaras
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 15 Ιαν 2013, 23:14

Re: Χρυσός σε ποτάμια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από samaras » Τετ 16 Ιαν 2013, 00:56

σωστά , ζητώ ταπεινά συγνώμη,
δεν ειχα σκοπο να κανω σε κανεναν διαφήμιση , απλά να δείξω ότι δν χρειάζεται και η τρελλή οργάνωση και τα πολλά λεφτά ,
. Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο ... δουλεύει μόνο όταν είναι ανοιχτό.....

Απάντηση