-Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε τα πάντα γύρω από τα μεταφυσικά φαινόμενα που έχουμε ή δεν έχουμε συναντήσει.
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί χρυσών ενδείξεων:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 14 Απρ 2016, 21:41

Από Ait Ραβδοσκοπία:
Δεν λέω πλέον που υπάρχουν ή όχι ΘΗΣΑΥΡΟΙ, αλλά ενίοτε κάνω μερικές ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ:
Δέχτηκα τηλέφωνο για 2 περιοχές.. Η μία μερικά χιλ. μακριά από τη ΛΑΡΙΣΑ και η άλλη κάμποσα χιλ. μακριά από τη ΜΥΡΑ (Φαρσάλων).. Θα ζητούσε την σύμφωνη γνώμη παρέας του και θα μου έλεγε συγκεκριμένες περιοχές γιατί για να ισχύουν όσα λέω πρέπει να μην είμαι μακρύτερα από το στόχο κατά την έρευνά μου από τα 2 χιλιόμετρα.. Στην πρώτη πληροφορία, είχα περάσει πάνω από 6 χιλ. μακριά και στην άλλη πάνω από 10..Εντούτοις παρότι δεν θα συμφώνησε η παρέα γιατί δεν είχα άλλη επικοινωνία, για μένα έστω και από μεγάλες αποστάσεις δεν υπάρχουν θησαυροί εκεί.. Τέλος κάποιος ψάχνει πυρομαχικά και λίρες σε χωριό κοντά στον ΠΡΟΔΡΟΜΟ Τρικάλων και ζήτησε συνεργασία σε σελίδα του χώρου μας.. Επειδή μου είπε το χωριό τηλεφωνικά (αν δεν μου είπε ψέματα), τότε ρητά στο χωριό που είπε δεν υπάρχουν σε ποσότητα ούτε πυρομαχικά ούτε λίρες.



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 26 Μάιος 2016, 08:28

Στα Ιωάννινα δήλωσα πως παλιότερα είχα ένδειξη προς λίμνη ή γύρω από αυτή, το νησί της ή το κάστρο της.. .. Την ένδειξη την έπιασα από μακριά και δε πήγα κοντά της να δω ακριβώς που πέφτει.. Δεν γνώριζα αν ήταν από το θησαυρό του Αλή Πασά ή άλλο μικρότερο μα δεν υπάρχει πια... Αυτό σημαίνει ρητά πως θησαυρός του Αλή Πασά αυτή τη στιγμή γύρω από τη λίμνη στο κάστρο ή στο νησί της λίμνης δεν υπάρχει απολύτως κανένας και μην ζείτε με όνειρα θερινής νυχτός και σαχλαμάρες... Δεν υπάρχει καμιά περίπτωση γύρω από τη λίμνη, στο κάστρο της ή το νησί της να βρεθεί ποτέ κανένας μεγάλος θησαυρός και όσα λέω δεν είναι ίδια με εκείνα που λένε οι ανίκανοι σαχλαμαράκηδες του χώρου μας που το παίζουν έμπειροι ή μεγάλα ονόματα...

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 30 Μάιος 2016, 00:52

ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΙΑ ΣΤΙΣ ΧΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ
Το ξαναλέω πως ότι κάνουν τα ραβδοσκοπικά, αποστατικά, γεννήτριες, αποστάσεως μηχανήματα και ειδικές βέργες, τα κάνει και ένας ραβδοσκόπος με μάρτυρες... Ότι κάνουν τα τοπικά παντός είδους, τα κάνει και ένας ραβδοσκόπος με μάρτυρες.. Με τι όμως ποσοστό επιτυχίας;;; Η ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΠΡΑΞΗ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ότι για να πούνε σωστά όλα τα ανωτέρω αναφερόμενα μηχανήματα ή οι ραβδοσκόποι με μάρτυρες σε ποια θέση όντως υπάρχει χρυσός (πέρα από δοκιμαστήρια) έχουν πιθανότητες μόνο μία στις χίλιες να μην λαθεύουν... Με τέτοιες ελάχιστες πιθανότητες δεν γίνεται ποτέ τους να εντοπίσουν σωστά που υπάρχουν θησαυροί και χρυσά αντικείμενα... Για τούτο και κάνουν συνεχώς λάθη σε όλη την ζωή τους όσο και αν παινεύονται άρρωστα για το αντίθετο όσοι ασχολούνται με αυτά και το χομπι μας.. Το κατά πόσο εγώ αποτελώ εξαίρεση και είμαι σωστός μιας και όλοι τα ίδια παινέματα λέμε, αυτό μόνο από την πράξη προκύπτει και από όσους ή όπου έχω πει, ως και από τις γραπτές αναρτήσεις μου σε διάφορες σελίδες και σάιτ στο ίντερνετ ή στη δική μου σελίδα και άλλες που είχα... και μέχρι στιγμής δεν υπάρχει πουθενά κανένα λάθος μου πράγμα που δεν ισχύει για κανένα άλλον... Υπάρχει λοιπόν μεγάλη διαφορά γιατί άλλο μία στις χίλιες και άλλο σχεδόν κάθε φορά.

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί χρυσών ενδείξεων:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 30 Μάιος 2016, 22:59

ait έγραψε:Από Ait Ραβδοσκοπία:
Δεν λέω πλέον που υπάρχουν ή όχι ΘΗΣΑΥΡΟΙ, αλλά ενίοτε κάνω μερικές ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ:
Δέχτηκα τηλέφωνο για 2 περιοχές.. Η μία μερικά χιλ. μακριά από τη ΛΑΡΙΣΑ και η άλλη κάμποσα χιλ. μακριά από τη ΜΥΡΑ (Φαρσάλων).. Θα ζητούσε την σύμφωνη γνώμη παρέας του και θα μου έλεγε συγκεκριμένες περιοχές γιατί για να ισχύουν όσα λέω πρέπει να μην είμαι μακρύτερα από το στόχο κατά την έρευνά μου από τα 2 χιλιόμετρα.. Στην πρώτη πληροφορία, είχα περάσει πάνω από 6 χιλ. μακριά και στην άλλη πάνω από 10..Εντούτοις παρότι δεν θα συμφώνησε η παρέα γιατί δεν είχα άλλη επικοινωνία, για μένα έστω και από μεγάλες αποστάσεις δεν υπάρχουν θησαυροί εκεί.. Τέλος κάποιος ψάχνει πυρομαχικά και λίρες σε χωριό κοντά στον ΠΡΟΔΡΟΜΟ Τρικάλων και ζήτησε συνεργασία σε σελίδα του χώρου μας.. Επειδή μου είπε το χωριό τηλεφωνικά (αν δεν μου είπε ψέματα), τότε ρητά στο χωριό που είπε δεν υπάρχουν σε ποσότητα ούτε πυρομαχικά ούτε λίρες.
Επειδή κάποιοι από το χώρο μας επιμένουν να πω σε ποιο χωριό κοντά στον Πρόδρομο δεν έχει λίρες και πυρομαχικά, πρόκειται για το χωριό Κόρη.. Αν και δεν ερεύνησα το ίδιο το χωριό παρά είχα σταματήσει πριν μου αναφερθεί στον Πρόδρομο και οι περιοχές Γενέσιο ή Κόρη βρίσκονταν σε απόσταση πάνω από 6 χιλιόμετρα και όχι μέχρι 2 χιλιόμετρα όπου είμαι αλάνθαστος, εντούτοις δηλώνω σαν να απείχε το χωριό μόνο δύο χιλιόμετρα πως σε αυτό δεν υπάρχει ποσότητα λιρών και μαζί τους ποσότητα πυρομαχικών θαμμένα στη γη.. Αν υπήρχαν τότε ουδέποτε θα φανέρωνα το χωριό σεβόμενος τα μυστικά των άλλων όπως συνήθως...

plavos
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2015, 14:49
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΙΤΕΑ ΦΩΚΙΔΑΣ

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plavos » Πέμ 02 Ιουν 2016, 11:22

Έχω ένα μεγάλο προβληματισμο..Στο στενό μου περιβάλον και λίγο πιο έξω υπάρχουν βεβαιωμένα σε 4-6
οικογένειες πάνω α΄πο 60 χρυσες λίρες εκτός τα άλλα χρυσαφικά,αν υπολογίσουμε τον μέσο όρο μία λίρα ανά
οικογένεια βρίσκονται 4-5χιλ. λιρες πώς είναι δυνατόν να ραβδοσκοπίσουμε α΄πο μακρυά και να πούμε
ότι λίγο έξω από την πόλη εχουμε μία μικρή ένδειξη χρυσου η όλη αντανάκλαση χρυσου της πόλης που πάει???
Πώς είναι δυνατόν λίγο έξω από τα Γιάννενα να πιάνουμε από μακρυα μία μικρη ένδειξη και που πάει όλος ο
χρυσος τόσα εργαστήρια,τρέπεζες,ενεχυροδανειστήρια,νοικοκυριά....Εχω δικαιο ή άδικο δεν ξέρω.
Φιλικά Γιάννης.

Απάντηση