-Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε τα πάντα γύρω από τα μεταφυσικά φαινόμενα που έχουμε ή δεν έχουμε συναντήσει.
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Τετ 13 Ιούλ 2016, 23:06

Φίλε VAN μην τα σκαλίζουμε... Τίποτε στην Ραβδοσκοπία δεν είναι αυτό που φαίνεται ή δεν φαίνεται.. Όσο έμπειρος και αν είναι κάποιος στην πράξη ή και τη θεωρία, όσο επιστημονικά και αν είναι γνώστης και ενήμερος ή όσα χρόνια και αν έχει ασχοληθεί με αυτό το αντικείμενο, βρίσκει και θα βρίσκει μπροστά του συνεχώς αντικρουόμενα φαινόμενα και πάντα θα είναι μπερδεμένος.. Το ένα θα αναιρεί το προηγούμενο και το προηγούμενο το άλλο.. Και συνέχεια δεν θα μπορεί να βγάλει κανένα αποτέλεσμα που να μην αναιρεθεί αργότερα..Αν ποτέ προχωρήσουν οι επιστήμονες πέρα από το Α στη Ραβδοσκοπία και ξεμπερδέψουν το τι στην πραγματικότητα συμβαίνει θα είναι σε θέση για πρώτη φορά να αντιληφθούν τις "πραγματικές" διαστάσεις πέραν των τριών γνωστών, μα και την γένεση της ύλης, πράγματα αδύνατα να συμβούν για πολλά χρόνια ακόμη, αλλά και τελείως καταστροφικές για όλους γνώσεις όπως και για το σύμπαν που κινδυνεύει πολύ λιγότερο από τα αλόγιστα πειράματα των επιστημόνων, αλλά ολοκληρωτικά αν αποκτήσουν αυτές τις γνώσεις.. Βλέπεις λοιπόν για τους λόγους μου πως αποφεύγω να σχολιάσω επιστημονικά ένα σωρό που λένε και δεν ισχύουν ή το αντίθετο και θα συνεχίσω τα ίδια.. Θα παρακαλούσα μόνο να μην γεμίσει τούτο το θέμα με άλλα τέτοια.



van
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Δευ 14 Μαρ 2016, 01:55
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 55

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από van » Πέμ 14 Ιούλ 2016, 00:06

εγω γραφω για μηχανηματα εσυ γραφειϛ για βεργεϛ. ολα χρειαζονται. εγω πιστευω το αλφα κι εσυ το βητα. ετσι ειναι τα πραγματα κι ο καθεναϛ πορευεται στη ζωη του

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 14 Ιούλ 2016, 01:18

van έγραψε:εγω γραφω για μηχανηματα εσυ γραφειϛ για βεργεϛ. ολα χρειαζονται. εγω πιστευω το αλφα κι εσυ το βητα. ετσι ειναι τα πραγματα κι ο καθεναϛ πορευεται στη ζωη του
Φίλε μου δεν έχω όρεξη να γίνεται συζήτηση... Και τι συζήτηση... Ίσως σε βόλευε το πιο πάνω αλλά δεν είναι έτσι...Ποιος σου είπε ότι εγώ με όσα είπα εξαίρεσα τα μηχανήματα;;;Ξέρεις εσύ να μας πεις αν βγάζουν τίποτε από τη γη τα παλιά θαμμένα και να το τεκμηριώσεις επιστημονικά;;; Ξέρεις εσύ αν βγάζουν κάτι τα πρόσφατα και να μας το τεκμηριώσεις επιστημονικά.. Αν δεν ξέρεις τι βγάζουν από που και ως που μιλάς για ενδείξεις;;Και τι βγάζουν και στις δύο περιπτώσεις;; Πεδία, ακτινοβολία, Ιδιοσυχνότητες κ.λ.π. ή γενικώς κύματα;; Μπορείς να μας αποδείξεις τι βγάζουν;; Και με ποιο τρόπο που οι άλλοι δεν μπορούν;; Και αν υποθέσουμε σαν παράδειγμα πως βγάζουν ιδιοσυχνότητες, ξέρεις εσύ να τις μετρήσεις για να μας πεις ότι διαφέρουν στα παλιά θαμμένα από τα πρόσφατα;; Εδώ δεν μπορεί (αν υποθέσουμε πως τις βγάζουν) ο Δημόκριτος να τις υπολογίσει τέλεια με τις γνωστές μεθόδους και θα δώσω βάσει σε ατομικές μετρήσεις και λόγια;;Δεν μου αρέσουν να μην καταλαβαίνουν τι λέω και προπαντός οι αβασιμότητες.. Ζήτησα να σεβαστούμε το θέμα και να μην το κάνουμε ως συνήθως Κατινίστικα κουτσομπολιά μα δεν το θες και δεν θα απαντήσω ξανά σε άλλο σχόλιό σου. Αν έρθεις και αποδείξεις που δεν το πιστεύω με όσα λες ότι βρήκες και τους δύο στόχους μου και όχι τον ένα που μπορεί να είναι μαθηματικά και στατιστικά σύμπτωση, τότε να σε ρωτήσω και δημόσια να μας πεις αν ξέρεις επιστημονικά πως τα κατάφερες, αλλιώς δεν αξίζουν όσα λες τον κόπο, για να μην σχολιάσω και τα "κουφά" επιστημονικά που έχεις πετάξει(γράψει) μέχρι τώρα..

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Πέμ 14 Ιούλ 2016, 01:57

ait έγραψε:
van έγραψε:εγω γραφω για μηχανηματα εσυ γραφειϛ για βεργεϛ. ολα χρειαζονται. εγω πιστευω το αλφα κι εσυ το βητα. ετσι ειναι τα πραγματα κι ο καθεναϛ πορευεται στη ζωη του
Φίλε μου δεν έχω όρεξη να γίνεται συζήτηση... Και τι συζήτηση... Ίσως σε βόλευε το πιο πάνω αλλά δεν είναι έτσι...Ποιος σου είπε ότι εγώ με όσα είπα εξαίρεσα τα μηχανήματα;;;Ξέρεις εσύ να μας πεις αν βγάζουν τίποτε από τη γη τα παλιά θαμμένα και να το τεκμηριώσεις επιστημονικά;;; Ξέρεις εσύ αν βγάζουν κάτι τα πρόσφατα και να μας το τεκμηριώσεις επιστημονικά.. Αν δεν ξέρεις τι βγάζουν από που και ως που μιλάς για ενδείξεις;;Και τι βγάζουν και στις δύο περιπτώσεις;; Πεδία, ακτινοβολία, Ιδιοσυχνότητες κ.λ.π. ή γενικώς κύματα;; Μπορείς να μας αποδείξεις τι βγάζουν;; Και με ποιο τρόπο που οι άλλοι δεν μπορούν;; Και αν υποθέσουμε σαν παράδειγμα πως βγάζουν ιδιοσυχνότητες, ξέρεις εσύ να τις μετρήσεις για να μας πεις ότι διαφέρουν στα παλιά θαμμένα από τα πρόσφατα;; Εδώ δεν μπορεί (αν υποθέσουμε πως τις βγάζουν) ο Δημόκριτος να τις υπολογίσει τέλεια με τις γνωστές μεθόδους και θα δώσω βάσει σε ατομικές μετρήσεις και λόγια;;Δεν μου αρέσουν να μην καταλαβαίνουν τι λέω και προπαντός οι αβασιμότητες.. Ζήτησα να σεβαστούμε το θέμα και να μην το κάνουμε ως συνήθως Κατινίστικα κουτσομπολιά μα δεν το θες και δεν θα απαντήσω ξανά σε άλλο σχόλιό σου. Αν έρθεις και αποδείξεις που δεν το πιστεύω με όσα λες ότι βρήκες και τους δύο στόχους μου και όχι τον ένα που μπορεί να είναι μαθηματικά και στατιστικά σύμπτωση, τότε να σε ρωτήσω και δημόσια να μας πεις αν ξέρεις επιστημονικά πως τα κατάφερες, αλλιώς δεν αξίζουν όσα λες τον κόπο, για να μην σχολιάσω και τα "κουφά" επιστημονικά που έχεις πετάξει(γράψει) μέχρι τώρα..
Επειδή δεν πρόλαβα να τελειώσω γιατί ξεσυνδέθηκα θα πω μόνο δύο λόγια από τα πολύ περισσότερα που ήθελα να πω και δεν πρόλαβα να προσθέσω..
Αν λοιπόν δεν μπορείς να μετρήσεις τι βγάζουν με μηχανήματα θα μας πεις ότι παρεμβάλουν ή ανταποκρίνονται σε εκείνα που στέλνουν μέσα στη γη τα μηχανήματα... Για να μην αρχίσω πάλι τις λεπτομέρειες περί διαδόσεως όσων στέλνουν στη γη και άλλα πολλά ερωτώ ένα μόνο: "γιατί ότι και αν στέλνουν στη γη θα "ανταποκριθούν" διαφορετικά τα παλιά από ότι τα πρόσφατα;;;" Τυχόν απάντησή σου να μας την τεκμηριώσεις επιστημονικά, μπορείς;;.. Αν όχι από που και έως που μιλάς για διαφορετικές ενδείξεις ;;;Τελικά το θέμα είναι ένα και όχι οι Κατινιές.. Μπορούν τα μηχανήματα ή οι ραβδοσκόποι να εντοπίζουν παλιούς θαμμένους θησαυρούς ναι ή όχι.. Ο ίδιος λέω πως δεν μπορούν και όποιος ισχυρίζεται το αντίθετο να έρθει να το αποδείξει

van
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Δευ 14 Μαρ 2016, 01:55
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 55

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από van » Πέμ 14 Ιούλ 2016, 13:10

συναδερφε οτι γραφω ειναι θεμα παρατηρησης εκατονταδων ωρων δουλειας. δεν νομιζω να χρειαζεται να αποδειξω αυτα που γραφω. τι στιγμη ομως που θελεις να μαθεις παρε ενα γκαρετακι η οποιοδηποτε βλφ πηγαινε σε μια παραλια και οτι κανει μπιπ βγαλτο. μετα βρες τα αντιστιχα ειδη τωρα. πιστευεις οτι τα καπακια της ιδιας εταιρειας μπυρας θα βγαζουν τα ιδια νουμερα. τα νομισματα τα ιδια.ΟΧΙ δεν βγαζουν τα ιδια. που οφειλεται. στην οξειδωση. το ιδιο παθαινουν και οι ραβδοσκοποι. κανουν δοκιμες με μη θαμμενα στοιχεια χωρις ποσοστο οξειδωσης. ειναι σαν τη διαφημιση με το γαλλικο σαμπουαν

Απάντηση