θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Πληροφορίες και συζητήσεις για πρακτικές μεθόδους και ιδιοκατασκευές αναζήτησης χρυσού
Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Κυρ 30 Σεπ 2012, 22:19

Και κάτι ακόμη που ξέχασα να απαντήσω: Στην πραγματική ραβδοσκοπία ότι και αν έχεις διαβάσει ουδεμία σημαντική επίδραση έχει η νύχτα, η μέρα και τα λοιπά... Απλά για το ραβδοσκόπο, την προσοχή και απόδοσή του είναι καλύτερα ζεστή και ηλιόλουστη μέρα και ιδίως πρωινές ώρες που είναι ξεκούραστος... Και κάτι ακόμη... Η ραβδοσκοπία με τις απλές βέργες και λαβές ουδέποτε βλάπτει αν δεν γίνεται κατάχρηση σε κόπωση και πάρα πολλές ώρες.



panosc50
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ 08 Αύγ 2012, 15:49

Re: θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosc50 » Δευ 01 Οκτ 2012, 18:53

γινεται ενας που δεν την εχει την ραβδοσκοπια με εξασκηση να την αποκτησει?

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 01 Οκτ 2012, 20:42

Φίλε Πάνο αν και δεν ξέρω κατά πόσο είσαι βέβαιος πως δεν έχεις ραβδοσκοπικές ικανότητες μα θα το λάβω υποθετικά σαν σωστό… Οπότε αν δεν τις έχεις έστω και σε ελάχιστο βαθμό δεν αποκτούνται με την εξάσκηση.. Έχεις όμως τρεις άλλες επιλογές να ασχοληθείς με την ραβδοσκοπία… Η μία είναι με τα τεχνάσματα των ραβδοσκόπων (μάρτυρες, ειδικές κατασκευές βεργών και λαβών τους, εκκρεμή και χίλια δύο άλλα) που δεν σου τα συνιστώ. Η δεύτερη είναι με συχνότητες που σου συνιστώ μόνο γεννήτρια και βέργες αλλά να έχεις υπόψη σου πως είναι πάμφθηνες κατασκευές και μην δώσεις ποτέ πάνω από τριακόσια το πολύ ευρώ να τα αποκτήσεις. Τρίτη μέθοδος είναι η γεωλογικής φύσεως επιστημονικές εφαρμογές αναζήτησης υλικών του υπεδάφους με τομογράφους κ.λ.π. μα θα πρέπει να τα διδαχτείς σε σοβαρά σπουδαστήρια ή από επιστήμονες του είδους και όχι από άλλους.. Σου εύχομαι να πετύχεις στους σκοπούς σου.

Άβαταρ μέλους
giotis-pll
Πρόεδρος
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2010, 17:32
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 47

Re: θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giotis-pll » Τρί 02 Οκτ 2012, 14:15

Όπως τα λέει ο αιτ είναι και πάλι λίγα λέει όσο αφορά τους απατεώνες που υπάρχουν στο χόμπυ μας.Πάντως εγώ ότι και να κρατήσω στα χέρια μου δεν δουλεύει .

panosc50
Περίεργος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ 08 Αύγ 2012, 15:49

Re: θεματα που αφορουν την ραβδοσκοπια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosc50 » Τετ 03 Οκτ 2012, 11:35

αιτ επειδη ειδα εισαι απο την φθιωτιδα μηπως θα ηθελες να γνωριστουμε και να βρεθουμε αν γινεται να μου πεις
2 πραγματακια περι ραβδοσκοπιας γιατι μονο ετσι αν θα βγαλουμε κατι

Απάντηση