-Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε τα πάντα γύρω από τα μεταφυσικά φαινόμενα που έχουμε ή δεν έχουμε συναντήσει.
Άβαταρ μέλους
molo
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 21:06
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 41

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από molo » Δευ 11 Ιούλ 2016, 08:42

καλημερα . φιλε μου εγω επειδη για να το λεω κατι ξερω . θα σου πω οτι τα βαζουνε μεσα σε πλαστικο π.χ 20 λυρες σε πλαστικο ,για να μην απλωνη το μαγνητικο φασμα τους ,**{ο σιδερος παει πανω .κτλπ }** διαμαγνητικο ,οτι στο καλο ειναι αυτο εγω μαγνητικο πεδιο το λεω . γιατι μολις απλωση , τα VLF ΠΟΥ κυρως πανε στα δοκιμαστηρια με τοσα κοματια ,που ολοι ειναι τρελαμενοι με το βαθος . θα το χτυπουσανε ολοι , και θα ειχανε και ψευτικα σηματα -χτυπηματα . για τα VLF ΤΑ μονωμενα ΝΑΙ ειναι το σωστο . -και τα χυμα ομως. Για να δουνε οι χειριστες αντιδρασης στα,μοτορι,τους . Για τος βεργαδες ομως ,ειναι αλο θεμα . γιαυτο και τα βαρελακια ρηψης αμα τα δεις τι μονωση ,ειχαν θα πεις ουτε σαντουιτς ,με γυρο , να ,τυλιγαν ,για το σπιτι . δε θα ηταν ετσι . αυτοι που τα συσκευαζαν . ηξεραν αυτο που ,Αναφερω ,και το εκαναν .αυτο . οσω για εμενα φιλε ,μου μην αμφιβαλης καθολου . να εντοπισω θυσαυρους δεν θελω . χερια,εμπιστοσυνης για να μπουμε.Μεσα της 2τρυπες θελω μονο ,αλα ειναι δυσευρετα ,στην θεσσ/νικη . η 1 ειναι τραπεζα κομητατουρ. και η αλες 2 ειναι τουρκικες τραπεζες . Φιλε μου το σεβομαι που εισαι ταπεινος ,και λες οτι δεν εισαι pro' . και ειναι προς τιμην σου που το αναφερης . Αλλα, εγω επειδη ειμαι pro .γιαυτο και εξεφρασα την εσταση μου. βαση εμπειριας . δεν πειραζη που διαφωνουμε , σημασια εχει που μοιραζομαστε το ηδιο ,χομπι . την καλημερα μου σε ολα τα ψαχτηρηρια . φευγω για νοσοκομειο παλι βαρεθηκα 3ης φορες τι βδομαδα .να πηγαινω



Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 11 Ιούλ 2016, 10:36

Φίλε Μοlο.. Έτυχα να έχω διαβάσει πολλές φορές όσα γράφεις εδώ ή σε άλλο φόρουμ όπως το ίδιο έτυχε και για τον Van.. Δεν είναι άξια λόγου για να ασχοληθώ με όσα λέτε και επιστημονικά δεν ισχύουν... Με όσα λέτε δεν χρειάζεται καν να ζητήσω να σας δοκιμάσω αν μπορείτε να βρείτε παλιά θαμμένα ευγενή μέταλλα, αλλά παρόλα αυτά αν το θέλετε η πρόσκλησή μου προς όλους με κάμερα ισχύει και για εσάς.. Δεν με ενοχλεί που σχολιάσατε στον τοίχο μου. Είναι προφανές για ποιο λόγο το κάνατε αν και διαφορετικός για τον καθένα σας.. Αν όμως χρειαστείτε την βοήθειά μου ή την πείρα μου σε κάποιες περιπτώσεις σας δεν θα πάρω αρνητικά τα σχόλιά σας και επειδή ξέρω πως δεν τα καταφέρνετε μην διστάσετε να μου το ζητήσετε. Ελπίζω να μην έχεις προβλήματα υγείας και πας στο νοσοκομείο.. Αν όμως έχεις κάποια τότε εύχομαι να ξεπεραστούν γρήγορα και να γίνεις καλά.

van
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Δευ 14 Μαρ 2016, 01:55
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 55

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από van » Δευ 11 Ιούλ 2016, 17:47

το να χτυπαει ενα μηχανημα πετρωμα στα δυο μετρα δε σημαινει οτι πρωτα φταιει το μηχανημα αλλα ο χειριστης. και αφου χτυπαει στα δυο την πετρα φα τασου που θα πιασει το μεταλο. υστερουν οι ανθρωποι εναντι των εργαλειων. τωρα αμα εχεις κανα δοκιμαστηριο στο βολο παιρνω την οικογενεια κι ερχομαι

Άβαταρ μέλους
ait
Δραστήριος
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2011, 22:36
Χρόνια εμπειρίας: 10+ χρόνια
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 68

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ait » Δευ 11 Ιούλ 2016, 19:10

Φίλε van και τα λόγια σου να πάρω, τα μηχανήματα είναι για κλάματα αν χτυπάνε και πετρώματα όπως λες.. Επιπλέον λες και κάτι άλλο πως 90% φταίνε οι χρήστες των μηχανημάτων και όχι τα μηχανήματα που μόνο οι έμποροι μηχανημάτων το λένε να δικαιολογήσουν την ανικανότητα των πανάκριβων ή και πιο φθηνών μηχανημάτων τους που στην πραγματικότητα είναι ακατάλληλα για ανεύρεση θησαυρών και για κλάματα... Αν δεχτούμε ότι το 90% όπως λες δεν μπορούν να τα χειριστούν τότε να μην τα παίρνει κανένας γιατί το 90% δεν θα βρίσκει τίποτε με αυτά.. Όσο για σένα γιατί δεν έρχεσαι στη Λαμία Φθιώτιδας που είναι κοντά στο Βόλο και ζητάς Βόλο;; Αν είναι υπεκφυγή να μην δοκιμαστείς, άσε καταλάβαμε την αξία σου.. Αν εσύ ανήκεις στο 10% των σπάνιων καλών χειριστών όπως ισχυρίζεσαι (λες και θέλει επιφοίτηση ο χειρισμός τους) τότε γιατί στον Άγιο Κων/νο Φθιώτιδας πήγες να δοκιμαστείς και στη Λαμία που έχω δοκιμαστήρια δεν έρχεσαι;; Μάλιστα αν δεν απατώμαι εκεί σας είχαν πει και που βρίσκονταν οι στόχοι εκ των προτέρων.. Ακόμη όμως και να μην σας είχαν πει δεν κατάφερες τίποτε.. Αν δεν μπορείς γιατί ξέρω και άλλα, δεν είναι κακό γιατί απλά ευθύνονται τα μηχανήματα, αλλά μην παίρνουμε και άλλους στο λαιμό μας μιας και τυγχάνεις κάποιας μόρφωσης και δεν θα σχολιάσω τι συμβαίνει με τα σημάδια και τις υποδείξεις σου.. Προσωπικά αν δεν μπορούσα να βρίσκω παλιά θαμμένα ευγενή μέταλλα, δεν θα έπαιρνα άλλους στο λαιμό μου.. Εδώ και τώρα που αποδεδειγμένα μπορώ αρνούμαι σε πολλούς να πάω να τους βοηθήσω να λύσουν επιτέλους γρίφους που δεν κατάφεραν να λύσουν μια ζωή με μηχανήματα που συνιστάς ή ραβδοσκόπους που συνιστούν άλλοι.. Ελπίζω να μην χρειαστείς ποτέ τις ικανότητές μου αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μας ξημερώνει.. Και μην ξεχνάς τι χρυσά υπάρχουν σίγουρα στην Αυστραλία που είπες πως είσαι δάσκαλος.. Αν δεν μπορείς εσύ να τα εντοπίσεις αντίθετα εγώ μπορώ και πολύ εύκολα αν ποτέ βρεθώ εκεί.. Να τα βγάλω μόνο δεν μπορώ λόγω αναπηριών μου όσο ρηχά και αν είναι

Άβαταρ μέλους
molo
Προβληματισμένος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 21:06
Χρόνια εμπειρίας: 5-10 χρόνια
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία: 41

Re: -Περί «ανέμων» και «χρυσών ενδείξεων»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από molo » Δευ 11 Ιούλ 2016, 22:09

ναι ait . σχολιασαμε στο τοιχο σου .ειδικα εγω .για λογους διαφημισης . Απο ποτε εγινε 1 δημοσιο θεμα μελους ,σε forum ιδιωτικη ,σελιδα . που διαφημιζομαστε οπως λες , για ευνοητους λογους δεν θα το σχολιασω . και για το τι,ελεγα,και εγραφα ,σε αλα φορουμ ,οπωςειπες ,πρωτου πηδηξω κατηγορια στη ραβδοσκοπια . ειναι Η μεταβαση οπως λεγεται στην γλωσσα μας ,απο το Α στο Ω. αυτα θα πω μονο , μεχρι να περασω απο το δοκιμαστηριο σου . οταν με φερη ο δρομος. δε μου λες αμα σου βγαλουμε τα χρυσα τα περνουμε ?? η ετσι να χαμε να λεγαμε ειναι ?
και αυτο το λεω γιατι σαν το βουνο και την φυση δεν υπαρχη αλο δοκιμαστηριο .Αξιο για να τεσταριστη καπιος .και το βουνο το εχω τιναξη τα πετρελαια. Τελος παντον δεν θα γραψω αλλα. ΑΦΟΥ ειναι η προσοπικη σου σελιδα το forum . θα πω μονο οτι μπερδεψες τα f. αλλο forum και αλο facebook ,για να ειναι η προσωπικη σου σελιδα . :lol:
Οσω για το νοσοκομειο δοξα το θεο ,καλα ειμαι τωρα ευχριστω για τα περαστικα .

Απάντηση